Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Facebook intihar içerikleri artık yapay zeka ile tespit edilecek

Facebook intihar

internet

Facebook intihar içerikleri artık yapay zeka ile tespit edilecek

Facebook intihar içerikleri artık yapay zeka ile tespit edilecek

Facebook intihar görüntüleri

Facebook intihar’a meyilli paylaşımlar tespit edilecek. Yapay zeka, birisinin intihara meyil ettiğini gösterebilen şüpheli davranışlar da dahil olmak üzere kalıpları alabilir.

Facebook’ta bundan sonra yapılan paylaşımlarda (yazı, video, resim) kullanıcının intihar etme düşüncesinin olup olmadını Yapay zeka araçlarıyla tespit edicek ve kullanıcıya “İyi misin?” mesajı göndericek.

27 Kasım Pazartesi günü, Facebook intihar düşüncelerini ifade eden kullanıcılara yardımcı olmak için platformun entegre olduğu ek önlemler aldı. Güncelleme, potansiyel intihar davranışına sahip görevleri tespit etmek ve daha çok hesabı incelemek için göreve Yapay zeka AI eklemesi yapıcak.

Facebook Yapay zeka

Geçen ay boyunca, Facebook’un güncellenmiş algoritmaları, ilk gelen kişilere sağlık kontrolleri yapmak için 100’den fazla çağrıyı başlattı ve bu rakamlar, kullanıcılar tarafından işaretlenen yayınları içermiyor. Facebook şu anda AI intihar teşhis sistemini ABD dışındaki diğer ülkelere yaymaya başladı. Sosyal medya platformu Facebook programın gizlilik yasaları nedeniyle Avrupa Birliği hariç olmak üzere, sonunda dünya çapında olacağını söylüyor.

Yeni algoritmalar intihar düşüncelerini ifade edebilecek mesajları işaretlemek için kalıp tanıma özelliğini kullanıcak. İşaretleme yazılan yazıların yanı sıra, hazırlanan teknoloji canlı yayın videoları ve önceden kaydedilmiş videolardaki sinyalleri de aramaya çalışıyor. Program yazılanların yanı sıra yorumlarda da aynı şekilde veri akışını kullanacak. Facebook, “iyi misiniz?” Ya da “yardımcı olabilirmiyim?” Gibi yorumların genellikle güçlü göstergeler olduğunu söylüyor.

Facebook, insan inceleme ekibi tarafından görülmeden önce yanlış davranışları önlemek için algoritmayı geliştirmeye devam edeceğini söyledi. Aynı zamanda yapay zeka, Facebook’un insanların ilk değerlendiriciler tarafından çabucak uyarılabilme yeteneğini geliştirdiğini söylediği önce insan yorumlarını yapanların görebileceği önceliklerin belirlenmesi için kullanılmaktadır.

Güncellemeler aynı zamanda gözden geçirenlerin postayı hızlı bir şekilde değerlendirmesine yardımcı oluyor. Facebook’un dediği gibi, incelemecilere bir videonun en çok tepki gösterdiği bölümde yardımcı olan araçlar da dahil. Otomasyon, ekibi uygun ilk müdahale edenlerle iletişim kurmak için bilgiye hızlı bir şekilde erişmesine yardımcı olur.

İlginizi çekebilir: Facebook ve Twitter hesabınızı güvenli kullanın

Güncelleme, Facebook’un halihazırda sahip olduğu önlemleri genişletmeye ve arkadaşlarınıza bir yazı ile bildirme veya kullanıcıya ulaşma araçları, bu raporlarda çalışan dünya çapında ekipler ve zihinsel sağlık odaklı kuruluşlar ile geliştirilen araçlar da dahil olmak üzere araçlarını genişletmeye devam ediyor. Facebook , 2017 yılının başlarında Ulusal İntihar Önleme Lifeline gibi gruplarla canlı sohbet gerçekleştiren bir güncelleme de dahil olmak üzere, yıllar içinde farklı intihar önleme araçları ekledi.

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

1 Yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Diğer internet

bitcoinBitcoin
$ 17,148.250.92%
ethereumEthereum
$ 1,272.700.07%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0001753.73%
En üste