Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Face ID iki farklı yüz nasıl kurulur – iOS 12

Face ID iki

iPhone

Face ID iki farklı yüz nasıl kurulur – iOS 12

Face ID iki Farklı Yüz Nasıl Kurulur

Acil durumlar için Face ID iki farklı yüz nasıl kurulur?

Face ID kullanarak telefonun kilidini açmak için sadece bir yüz ayarlanabiliyordu.

Bu, daha fazla güvenlik sunduğu için iyi bir şey, hiç kimse telefonunuzun kilidini açamaz. Ama acil durumlarda bu özellik can sıkıcı olabilir.

Gelişmiş Face ID teknolojisiyle ikinci kişiyi ayarlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

 

Alternatif Yüz Nasıl Kurulur?

  • İPhone X, XS, XS Max veya XR’nizdeki ayarlara gidin.
  • Face ID ve Şifre kodunu arayın.

ayarlar

  • Ayarladığınız şifreyi girin.

şifreyi girin

  • Şimdi Alternatif Görünüm Ayarla seçeneğine bakın.

Not: Bu seçeneği yalnızca Face ID önceden ayarlandığında görürsünüz. Face ID’yi ilk kez kuruyorsanız, göreceğiniz seçenek “Face ID’yi Ayarla” bölümü olacaktır. Önce bunu seçmeniz gerekecektir. Ayrıca, herhangi bir şifre kodu oluşturulmamışsa. Kameranın çalışmadığı durumda, telefonun kilidini açmanın en güvenli yolu, alternatif bir yöntem olarak bir şifre oluşturmanız istenecektir.

  • Ardından, ikinci kişi için Face ID’yi kurma talimatlarını takip edin. Oluşturmak istediğiniz alternatif yüzü taramanız gerekir. Bir yüz resmi görünecek ve yüzünüzü hareket ettirmek ve sensörü kalibre etmek için talimatlar alacaksınız.
  • Yüz taramasının tamamlandığını okuyan bir mesaj görene kadar talimatları izleyin.

Not: Face ID iki farklı yüz ayarlamada herhangi bir sorunla karşılaşırsanız yüzün ortalandığından emin olun. Ayrıca, taramayı iyileştirmek için yüz konumunu ayarlamanız gerekir.

  • Bittiğinde, yüz veri setlerini görebileceksiniz. Hem de artık iPhone’unuzun kilidini açmak için bunlardan birini kullanabileceksiniz.

Not: Face ID için ikinci bir yüz belirlediyseniz, başka biriyle değiştirmek isterseniz. Face ID Sıfırlamanız gerekecektir. Bu seçeneğe dokunduğunuzda, Face ID’yi sıfırlamak için tüm Face ID verileri silinir. Ancak bu, ikinci Face ID’nin kaldırılması veya değiştirilmesi için tek yoldur.

 

İkinci bir yüz kimliği kurmanıza ihyaç varmı?

İlk ve en önemlisi, birisinin telefonunuzu kullanmasını istediğiniz acil durumlarda. Alternatif bir Yüz Kimliği, parola paylaşımının daha hassas olması nedeniyle yardımcı olabilir.

Ancak Alternatif Görünüm özelliği sayesinde, güvendiğiniz diğer kişilerin bir telefon görüşmesi yapmasına ve yardım çağırmasına izin verebilirsiniz.

İkincisi, iPhone’unuz mesela makyaj nedeniyle sizi tanımazsa alternatif bir Face ID telefonun kilidini açmanıza yardımcı olabilir.

Alternatif Görünüm, cihazınızın kilidinin telefonunuzun kilidini açmasına izin vermek için. Cihazınıza dört veya beş parmak izi eklediğiniz Touch ID’ye benzer.

 

İlginizi çekebilir:

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer iPhone

bitcoinBitcoin
$ 27,816.450.43%
ethereumEthereum
$ 1,903.480.06%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0000871.75%
En üste