Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

En iyi Veri Modelleme Araçları Listesi

En iyi Veri Modelleme Araçları Listesi

teknoloji

En iyi Veri Modelleme Araçları Listesi

Veri Modelleme Araçları

Verilerinizi daha kolay okumak için kullanabileceğiniz en iyi veri modelleme araçları.

Tüm veri modelleme araçları, verilere yapılandırılmış bir genel bakış oluşturma sürecini hızlandırmak ve insan hatası gibi şeylerden kaçınmak için oluşturulmuştur. Ancak önde gelen platformlar arasında ince farklar vardır.

Veriler çoğu işletmenin günlük çalışması için önemlidir ve herhangi bir kuruluşun kontrol ettiği en değerli varlıktır. Bununla birlikte, gerçek değeri elde etmek için, bir şirketin topladığı verilerden içgörü kazanması ve bulgularına dayanarak bilinçli kararlar vermesi gerekir.

Bazen büyük miktarda bilginin ne olabileceğini anlamak için şirketler, verileri daha kolay okunabilen bir formata dönüştüren. Temiz bir kullanıcı arayüzü aracılığıyla sunulan veri modelleme araçlarına başvuruyorlar.

Bu araçlar, kuruluşlara kontrol ettikleri verilerin tam yapısını, kümeler arasındaki ilişkileri ve günlük iş süreçlerinde ne kadar iyi yararlanılabileceğini keşfetmelerine yardımcı olur.

 

Lucidchart

Lucidchart

Lucidchart, verilerin görsel ve işbirliğine dayalı olarak modellenmesini sağlayarak çevrimiçi veritabanı tasarımları oluşturur.

Sistem tasarımı, beyin fırtınası, proje yönetimi ve daha fazlası dahil olmak üzere. Bir dizi farklı modelin oluşturulmasına izin veren oldukça esnek bir web tabanlı programdır. Veri kümelerinizi çok az çabayla profesyonel görünmesi için birçok şablon ve kitaplık vardır.

Kullanım durumlarının çoğu için onu etkili bir çözüm kılan basit bir sürükle ve bırak arayüzü kullanır. Nesneleri yeniden boyutlandırmak ve etrafta hareket eden nesneler ikinci bir özellik olarak gelir ve sezgisel bir kullanıcı deneyimi sağlar.

 

Oracle SQL Developer Data Modeler

Oracle SQL Developer Data Modeler kullanarak, mantıksal, ilişkisel, fiziksel, çok boyutlu ve veri tipi modeller oluşturabilir, tarayabilir ve düzenleyebilirsiniz.

Veri Modelleyici ileri ve geri mühendislik yetenekleri sağlar ve entegre kaynak kod kontrolü ile işbirlikçi gelişimi destekler. Veri Modelleyici, hem geleneksel hem de bulut ortamlarında kullanılabilir.

 

PowerDesigner

PowerDesigner

PowerDesigner tamamen entegre modeller ve çeşitli modelleme teknikleri sunar. Bir meta veri deposunu ve farklı çıktı biçimlerini destekler. Kullanıcı arayüzü, çeşitli kullanıcı sorunlarına yardımcı olmak için de bazı yararlı yardım belgelerine sahiptir.

 

SQLDBM

Sqldbm, kullanıcılara herhangi bir tarayıcıda herhangi bir yerde veritabanları tasarlamak için. Fazladan bir veritabanı motoruna veya veritabanı modelleme araçlarına veya uygulamalarına ihtiyaç duymadan çalışmak için uygun bir yol sunar.

Hem büyük hem de küçük veritabanlarını ve veri modelleme ve yönetmek için kullanılabilir. Veritabanı anahtarları, şemaları, dizinleri, sütun kısıtlamaları ve ilişkileri gibi tüm veritabanı kurallarını ve nesnelerini içerebilir.

 

ER/Studio

er

Er studio veri modelleme aracı, tek ve çok platformlu ortamları destekler ve MongoDB ve Hadoop Hive gibi büyük veri platformlarıyla bütünleşir. Araç, çeşitli modelleri ileri ve geri düzenleyebilir, fonksiyonları karşılaştırabilir ve birleştirebilir.Ve çeşitli biçimlerde (XML, PNG, JPEG) raporlar oluşturabilir. Rutin görevler de otomatikleştirilebilir.

 

AquaData Studio

AquaData

Aqua Data Studio Entity İlişki Modelleyici (ER Modelleyici), tüm büyük RDBMS satıcıları ve sürümleri için karmaşık veritabanı modelleri tasarlamanıza yardımcı olur.

Varlıkları modellemek ve bunları SQL Komut Dosyalarına dönüştürmek için ileri mühendislik özelliğine. Veya bir veritabanı modelini görselleştirmek için mevcut veritabanlarını tersine mühendislik özelliğine sahiptir. Modeller Dönüştürme özelliğini kullanarak bir veritabanı satıcısından diğerine dönüştürülebilir.

 

Sparx Enterprise Architect

sparx

Sparx veri modelleme aracı, kuruluşların sağlam ve sürdürülebilir sistemler oluşturmasına yardımcı olur ve paylaşılan projelerde işbirliği yapan büyük ekiplere hizmet vermek için ölçeklenebilir. Araç, modellerin doğruluğunu onaylamak ve belirli iş sistemlerinin nasıl işlediğini daha iyi anlamak için dinamik bir model simülasyonu çalıştırabilir.

 

Dezign

Dezign

Bu, veritabanlarının modellenmesine, oluşturulmasına ve korunmasına yardımcı olabilecek geliştiriciler ve DBA’lar için bir veritabanı tasarımı ve modelleme aracıdır.

Veritabanlarını grafiksel olarak tasarlamak için varlık ilişkisi diyagramlarını (ERD’ler, veri modelleri) kullanır. En popüler SQL ve masaüstü veritabanlarını otomatik olarak oluşturur.

 

İlginizi çekebilir:

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Diğer teknoloji

Reklâm
En üste