Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Dünyadaki en tuhaf evler nerelerde

Dünyadaki en tuhaf evler

Keşfet

Dünyadaki en tuhaf evler nerelerde

Dünyadaki en tuhaf evler nerelerde

Dünyadaki en tuhaf evler

Dünyadaki en tuhaf evler İnsanlar evlerini süper tuhaf hale getirmek için bir sürü enerji harcıyorlar.

Kimisi plastik şişelerden, kimisi bir deniz kabuğundan ve kimiside suyun üzerinde bulunan Dünyanın en tuhaf evler ‘ini sizlere tanıtmaya çalıştık.

Belki bu evleri gereksiz ve karmaşık bulabilirsiniz tabi bu sizin fikriniz. İnsanlar en mutlu olmak istediği yerde hayatlarını sürmek ister.

Beton yapılardan uzak doğa ile iç içe yaşamak ister. Bazıları ise derme çatma veya tasarım harikası sıradışı bir yapı içinde olmak ister. Şimdi en sıradışı Dünyanın en tuhaf evler’ini görelim.

Heliodome Strazburg, Fransa

Heliodome Strazburg

Heliodome Strazburg

Fransa Strazburg’da Güneş’ten maksimum güç elde etmek üzere tasarlanmıştır. Elmas şeklinde bir UFO gibi Ev.

Evin açısı yaz aylarında serin ve kışın ılık olması için özel olarak ayarlanmış. Triblex Villa gibi görünen bu evin tek eksiği bir balkon, sağ ve solda iki giriş kapısı bulunan bu evde elektrik faturası fazla uğramaz gibi görünüyor.

 

Uçak görünümlü Ev, Nijerya

Sevginin şekli bazen bir kalp yerine uçak olabiliyor.

Anlatılana göre, Lisa Jammal eşi Said’e üstünde bir uçak olan Ev yapmasını istemiş. Said eşinin bu isteğini geri çevirmeyerek 2002 de tek başına yapımına başladığı Uçak evi sonunda bitirerek. Görenleri üstüne Uçak düşmüş bir ev olarak hayrette bırakmayı başarmış.

 

Dev deniz kabuğu Evi, Meksika

Her zaman deniz altında yeni bir hayat başlatmak istemişsenizdir. Ancak su altında nefes almayan akciğerleriniz varsa, sonunda bir seçeneğiniz olabilir.

Javier Senosiain 2006’da Mexico City’de dev bir deniz kabuğu ev inşa etti. Evin tümü spiral ve pürüzsüz yüzeyli otantik deniz kabuğu ve şekliyle yapıldı. Camları renkli mozaik cam ile motiflendirilen bu ev belkide Dünyadaki en tuhaf evler listesinde en başta yer alıyordur.

 

Plastik Şişeden Ev, Arjantin

Çevrenizde geçimini Çöpten Plastik toplayarak sağlayan biri varsa bu videoyu izledikten sonra Plastik şişelerden bulunduğunuz bölgeye bir Ev yapabilir.

Arjantinde Alfredo Santa Cruz, çöplerden topladığı plastik şişeleri vd cd kapaklarını satmak yerine onlardan oluşan bir ev yapmaya karar verdi. Yapımı uzun bir süre alan bu plastik evde beton, tuğla, tahta gibi inşaat malzemeleri kullanılmadı. Yer döşemeleri, duvarlar hatta kapılar bile plastikten! Dünyadaki en tuhaf evler listesine dahil olan bu plastik ev bence bir hobi ürünü..

 

Yılan görünümünde Ev, Meksika

Yılan görünümünde bir eviniz olsa yılandan korkmuyor aksine çok seviyorsunuz demektir.

Bu eve kıyasla bir Deniz kabuğu görünümünde olan evde yaşamak isteyebilirsiniz. Meksikada Javier Senosiain nin bir apartman türünde yaptığı Dev yılan gibi görünen bu ev kayalık bir bölgede yapılmış. Çevresinde küçükte olsa Ormanlık alanlar bulunan bu ev Doğa ile iç içe olmasına karşın tam bir Masal evini andırıyor.

 

Smith’in Konağı, Wyoming (ABD)

Wapiti vadisinin ortasında bulunan bu terkedilmiş görünümlü ev Lee Smith e ait. Küçük bir ölçekte yapımına başladığı bu ev ahşaptan yapılmış.

Her ne kadar karmaşık görünsede Ailesi (eşi ve çocuğu) ile birlikte bu evde bir süre yaşamışlarlar. Anlatılana göre Smith’in yapı tutkusu onu bir dizi felakete sürüklemiş. Eşinden ayrılmak ve Çatıyı yaparken çatıdan düşmek gibi sorunlar yaşasada Smith halen bu evde.

 

Mantar Ev, Cincinnati

Mantar Ev

Mantar Ev

Cincinnati’de çok ortalama bir sokakta bloğun sonunda mantar evi duruyor.

1992’de Terry Brown, Alice Harikalar Diyarında gibi garip uyarlamalara daha uygun görünecek bir şey yapmak istiyor. Varolan tek yatak odalı evine eklemeler yapan Brown, peri masalı görüşün de ev oluşturmak için 14 yıl çalışmış. Evi tamamladıktan sonra 2008’de ölen Brown’un Mantar görünümlü evi Dünyadaki en tuhaf evler listesinde yer alıyor. Şuanda ev bir anıt olarak Devlet korumasında.

 

Yüzen evler, Macaristan

Yüzen evler

Yüzen evler

Her ne kadar tuhaf olsada bence en güzel ev yüzen bir ev olmalı.

Göl kenarı sizin için yeterince iyi değilse, sonunda fiziksel olarak, tam anlamıyla suyla yaşayabilirsiniz. Macaristan’ın Bokodi Gölü’ndeki bu dikme evleri çarpıcı görüntüler yaratıyor. Çoğu insan orada yıl boyunca yaşamaz, ancak alanın düşük kış sıcaklıklarına rağmen göl asla donmaz.

Göl, gerçekten göl olmadığı için sıcak kalmayı başarıyor. Yakındaki bir santral için bir soğutma havuzu. Su, sıcak güç kulelerine her zaman girip çıktığı için, su sıcaklığı dondurmak için asla düşük olmaz. Yani, eğer santral suyundan yakalanan balık yemek isterseniz bu mükemmel olabilir.

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

1 Yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Diğer Keşfet

Reklâm
En üste