Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

DDoS saldırısı nedir ve nasıl olur

Ddos saldırısı

internet

DDoS saldırısı nedir ve nasıl olur

DDoS saldırısı nedir?

DDoS saldırısı tam olarak nedir ve etkisi nasıl olur?

Dağıtılmış bir hizmet reddi (DDoS) saldırısı, bir web sitesinin kötü niyetli kişiler tarafından durdurulmasının en yaygın yoludur. Bu saldırganlar, web sitesindeki büyük miktardaki verileri. Bir web sitesinin sunucularına aşırı yük bindirmek için yönlendiriyorlar. Bu da sitenin aşırı yavaşlatılması veya tamamen kaldırılmasıyla sonuçlanıyor.

Bu çok sayıda eşzamanlı erişim talebi bir “logjam” a sebep olur. Bbu da web sitesine yasal olarak erişmek isteyenlerin ve kaynaklarının hiç bir şekilde geçemeyeceği anlamına gelir.

En yaygın yöntem, bir web sitesine saldırmak için aynı anda çalışan bir botnet milyonlarca bot uygulamasına rağmen. Bu tür saldırıları başlatabilmenin tek bir yolu yoktur. Bu, trafiği belirli bir hedefe yönlendirmek için yüksek düzeyde otomatikleştirilmiş bir yöntemdir. Bunu yapmak için IoT cihazlarından faydalanmak üzere geliştirilmiştir.

Genellikle, DDoS saldırısı kendi başlarına bir hack olarak kabul edilmez. Çünkü bir web sitesine (veya şirket altyapısına) girmezler, sadece onu kullanılamaz hale getirirler. Daha ziyade, bir şirketin altyapısına yapılan başka bir saldırıyı maskelemek için kullanılırlar. Mesela, bir web sitesi almak için kullanılabilir. Böylece IT yöneticileri bunu düzeltmeye çalışırken, bilgisayar korsanları bir ağa girebilmek .Ve veri çalmaya veya silmeye çalışmak için bir arka kapı kullanacaktır.

DDoS saldırısı başlatmanın tek gerçek sebebi, malware yaymak. Veya öncelikli olarak veri çalmaktan ziyade yaygın bir bozulmaya ve sıkıntıya neden olmaktır.

DDoS saldırısının kurulması, 1990 Polis ve Adalet Yasası tarafından değiştirildikten sonra. Bilgisayar Kötüye Kullanımı Yasası 2006 kapsamında bir suç teşkil etmektedir.

 

DDoS’un çok kısa bir geçmişi

Bugün DDoS olarak bildiğimiz metodoloji. Fransız hükümeti tarafından sahip olunan sitelere yönelik. Net Strike saldırıları sırasında ilk olarak 1995 yılında ortaya çıkmıştır.

Saldırılar, esas olarak (EDT) grubu tarafından oluşturulan. FloodNet aracından dolayı 1997 yılında otomatik hale getirildi. 2010 yılında Anonim saldırısına müteakip DDoS taktiği, tehdit haritasına sıkıca yerleştirilecektir. “Low Orbit Ion Cannon” (LOIC) olarak adlandırılan bir araç kullanarak grup, hedeflenen sunucuları. TCP veya UDP paketleri ile başarılı bir şekilde erişmeyi başardılar.

 

Son saldırılar

DDoS o zamandan beri, suçluların hedeflenen sunucuları aşağı çekebilmelerini kolaylaştıran. İki yeni saldırı ile daha da evrildi.

Ekim 2016’da, 18 yaşındaki bir kişinin, Twitter hesabını ve web sitesi, tıklandığında. Otomatik olarak 911 aramasını yapacak bir yönlendirme bağlantısı içerecek şekilde yapılandırdığı iddia edildi. Surprise ve Peoria, Arizona kasabalarındaki acil servisler sahte çağrılarla doldu.

İkinci önemli olay, 911 aşırı yüküyle aynı zamanda gerçekleşen, DNS sağlayıcısı Dyn’e DDoS saldırısı oldu. Saldırının, IoT cihazlarını bir botnet’e alan kötü amaçlı yazılımlar‘dan biri olan. Mirai tarafından desteklendiği düşünülüyor. Dyn, Mirai ile bağlantılı on milyonlarca farklı IP adresinin saldırıya dahil olduğunu gözlemlediğini. Botnet’in çekirdek bir parçası olduğu düşünülen. 150.000 internet bağlantılı CCTV kamerasının bir ordusu olduğunu gözlemlendi.

 

İlginizi çekebilir:

 

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer internet

bitcoinBitcoin
$ 23,007.160.53%
ethereumEthereum
$ 1,575.420.26%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0001681.12%
En üste