Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Üniversitede Cyberwar, Hacker eğitim dersi başladı

hacker

internet

Üniversitede Cyberwar, Hacker eğitim dersi başladı

Üniversitede Cyberwar, Hacker eğitim dersi başladı

Hacker gibi düşünerek eğitim alıyorlar

Hacker gibi düşünmek, onların yapmak istediklerini önceden tesbit etmek ve güvenlik önlemleri almak için yeterli sebebtir. Öğrenciler bu yüzden onlar gibi yetiştiriliyor.

Kaliforniya Üniversitesi’nde Berkeley üniversite öğrencileri, tüketicilerin her gün kullandıkları uygulamalar ve web sitelerindeki patlamaları ve hataları bulmak için bilgisayar korsanları gibi düşünmeyi öğreniyorlar. Bu öğrenciler Cyberwar adlı bir ders alıyor.

Hükümet web sitelerinden ticari bankacılık ve alışveriş uygulamalarına kadar uzanan uygulamalar, yerel hükümet web sitelerinin genellikle daha güvensiz olduğunu itiraf eden bir öğrenci.

“Ben çoğunlukla hükümet web sitelerine özellikle seçmen kayıt web sitelerine odaklandım” Vy-An Phan, bilgisayar bilimlerinde okuyan bir genç CNN’e verdiği demeçte, “Bulduğum şey devlet web siteleri ve yerel web siteleri genellikle çok kötü çalıştı. Eğer [böceklerimi] kesinlikle bulabilirsem başkası yapabilir. ”

Profesör Doug Tygar, sınıfının amacı öğrencilerine korsanlar gibi düşünmeyi öğretmek ve böylece güvenli web sitelerini ve uygulamaları tasarlayabileceklerini söylüyor.

“Amaç, öğrencileri süper güvenli sistemler oluşturmak için yetiştirmektir” dedi Tygar. “Fakat bunu yapmak için bir bilgisayar korsanı gibi düşünebiliyor olmalılar.”

Sınıf, şirketlerin güvenlik sistemindeki güvenlik açıklarını gidermelerine yardımcı olmak için bilgisayar korsanlığı yapan bir kuruluş olan Hacker One ile ortaklık kurdu. Bir öğrencinin bulduğu her hata Hacker One’a bildirilir ve bazen öğrencilerin çalışmaları ödenir. Öğrencilerin çoğu sınıf çalışmasını Hacker One kullanan kuruluşlar için yapar.Onlara muhtemelen biraz ekstra para kazandırmanın yanı sıra, sınıf siber güvenlikte kariyere hazırlanmalarına yardımcı olabilir. 2021 yılına kadar dünya çapında 3.5 milyondan fazla doldurulmamış siber güvenlik pozisyonunun olacağı tahmin edilmektedir.

HackerOne, gelecek yıl Berkeley teklifi sunulmayacak olmasına rağmen programın erişimini genişletme konusunda bir ilgi gösterdi. Ancak Tygar, adını değiştireceğini söylese de, sınıfı gelecekte geri getirmeyi umduğunu söyledi.

İlginizi çekebilir: Malware Temizleme Programları

Phan, güvenlik işini bir geliştiricinin işinden “çok daha ödüllendirici” bulduğu için, bu işlerden birini doldurmayı umduğunu söyledi.

Cyberwar gelecek yıl sunulmayabilir, ancak Berkeley birçok benzersiz kurs sunuyor. Örneğin, Game of Thrones’un at lordlarının dilini öğrenmek isterseniz, o zaman Berkeley’nin Dothraki’deki sınıfıyla ilgilenebilirsiniz.

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Diğer internet

Reklâm
En üste