Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

COVID-19 Koronavirüs İstatistikleri – Canlı

COVID-19 – Koronavirüs hastalığının dünya genelindeki durumunu anlık olarak listeliyoruz.

Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) Koronavirusler (CoV), soğuk algınlığından Orta Doğu Solunum Sendromu (MERS-CoV) ve Şiddetli Akut Solunum Sendromu (SARS-CoV) gibi daha ciddi hastalıklara kadar çeşitli hastalıklara neden olan büyük bir virüs ailesidir.

😷 Türkiye

163,103
Cases
4,515
Ölümler
126,984
Kurtarılan

🌍 Dünya

6,103,792
Vaka
369,224
Ölümler
2,708,470
Kurtarılan



Dünya haritası dağılımına göre COVID-19

COVID-19'u gerçek zamanlı olarak izlemek için web tabanlı interaktif bir gösterge tablosu.

WHO, CDC, ECDC, NHC, DXY, JHU, U.S. Census, RCP tablosundan gönderilen veriler gerçek zamanlı izlenir.



Ülkeler bazında güncel COVID-19 listesi

ÜlkeVakaYeni VakaÖlümlerYeni Ölümler%Kurtarılan%ActiveTests
Amerika Birleşik Devletleri1,811,09317,563105,3277855.8%527,99529.2%1,177,77117,105,929
Brezilya469,5101,17228,015716%193,18141.1%248,314930,013
Rusya396,5758,9524,5551811.1%167,46942.2%224,55110,316,200
İspanya286,30866427,12549.5%196,95868.8%62,2253,556,567
Birleşik Krallık272,8261,60438,37621514.1%234,4504,043,686
İtalya232,66441633,34011114.3%155,63366.9%43,6913,824,621
Fransa188,6251,82828,7715715.3%68,26836.2%91,5861,384,633
Almanya183,1491308,59844.7%164,90090%9,6513,952,971
Hindistan181,8278,3365,1852052.9%86,93647.8%89,7063,611,599
Türkiye163,1039834,515262.8%126,98477.9%31,6042,003,594
İran148,9502,2827,734575.2%116,82778.4%24,389896,571
Peru148,28504,23002.9%62,79142.3%81,264963,617
Şili94,8584,220997531.1%40,43142.6%53,430563,320
Kanada90,1617437,073947.8%48,05053.3%35,0381,631,250
Meksika84,6273,2279,41537111.1%59,61070.4%15,602244,858
Suudi Arabistan83,3841,618480220.6%58,88370.6%24,021806,569
Çin82,99944,63405.6%78,30294.3%63
Pakistan66,4572,4291,395782.1%24,13136.3%40,931532,037
Belçika58,1861259,4532316.2%15,76927.1%32,964848,065
Katar55,2622,3553600.1%25,83946.8%29,387217,988
Hollanda46,2571315,9512012.9%40,306349,150
Bangladeş44,6081,764610281.4%9,37521%34,623297,054
Belarus41,65889422950.5%17,96443.1%23,465526,559
Ekvador38,57103,33408.6%19,19049.8%16,047113,808
İsveç37,1136374,3954511.8%4,97113.4%27,747238,800
Singapur34,3665062300.1%20,72760.3%13,616334,691
Birleşik Arap Emirlikleri33,89672626220.8%17,54651.8%16,0882,110,493
Portekiz32,2032571,396134.3%19,18659.6%11,621795,838
Güney Afrika30,9671,727643322.1%16,11652%14,208701,883
İsviçre30,845171,91906.2%28,40092.1%526394,717
Kolombiya26,688085303.2%6,91325.9%18,922306,411
Kuveyt26,1921,008205110.8%10,15638.8%15,831290,013
Endonezya25,7735571,573536.1%7,01527.2%17,185311,906
İrlanda24,929531,65166.6%22,08988.6%1,189325,795
Polonya23,5714161,061104.5%11,01646.7%11,494899,069
Mısır23,4491,367913343.9%5,69324.3%16,843135,000
Ukrayna23,204393696173%9,31140.1%13,197348,279
Romanya19,1331511,259116.6%13,04668.2%4,828425,819
Filipinler17,22459095085.5%3,80822.1%12,466340,954
İsrail17,0122528401.7%14,81187.1%1,917567,429
Japonya16,719087405.2%14,25485.3%1,591284,763
Avusturya16,6853066804%15,52093%497442,143
Dominik Cumhuriyeti16,531048803%9,26656.1%6,77776,930
Arjantin15,419052443.4%4,78831.1%10,107150,486
Afganistan14,52586624931.7%1,3039%12,97337,348
Panama12,531032602.6%7,54060.2%4,66563,202
Danimarka11,6334057134.9%10,32788.8%735618,860
Güney Kore11,4413926902.4%10,39890.9%774902,901
Sırbistan11,3812724202.1%6,60658%4,533242,782
Bahreyn10,7933441500.1%5,82654%4,952309,573
Umman10,4236034210.4%2,39623%7,98572,000
Kazakistan10,3824503810.4%5,22050.3%5,124788,289
Nijerya9,302026102.8%2,69729%6,34460,825
Cezayir9,26713364687%5,54959.9%3,072
Çekya9,2263031903.5%6,53270.8%2,375436,372
Ermenistan8,92725112771.4%3,31737.2%5,48357,081
Bolivya8,73134430073.4%7498.6%7,68222,294
Norveç8,4351323602.8%7,72791.6%472245,352
Moldova8,09820229133.6%4,45555%3,35240,565
Fas7,7806620422.6%5,40169.4%2,175199,998
Gana7,7681523510.5%2,54032.7%5,193211,622
Malezya7,7623011501.5%6,33081.6%1,317546,368
Avustralya7,1851210301.4%6,60691.9%4761,428,538
Finlandiya6,8265031624.6%5,50080.6%1,010182,700
Irak6,179306195103.2%3,11050.3%2,874211,485
Kamerun5,65922318583.3%3,44160.8%2,033
Azerbaycan5,2462576131.2%3,32763.4%1,858294,264
Honduras4,88613419934.1%52810.8%4,15914,790
Sudan4,800279262295.5%1,27226.5%3,266401
Guatemala4,60725990102%64814.1%3,86931,427
Lüksemburg4,016411002.7%3,81595%9174,366
Macaristan3,86726524713.6%2,14255.4%1,201183,562
Tacikistan3,8071214701.2%1,86549%1,895
Gine3,65602200.6%2,00054.7%1,63414,407
Özbekistan3,546781400.4%2,78378.5%749460,000
Senegal3,5351064211.2%1,76149.8%1,73240,735
Cibuti3,1942802220.7%1,28640.3%1,88626,366
Tayland3,07715701.9%2,96196.2%59375,453
Kongo - Kinşasa2,9661336902.3%42814.4%2,469
Yunanistan2,915617506%1,37447.1%1,366178,316
Fildişi Sahili2,799493311.2%1,38549.5%1,38126,905
Gabon2,61301500.6%70927.1%1,88913,833
Bulgaristan2,4991413935.6%1,06442.6%1,29680,742
Bosna-Hersek2,494915306.1%1,83173.4%51064,623
El Salvador2,3951174421.8%1,02642.8%1,32586,972
Hırvatistan2,246110304.6%2,06391.9%8066,144
Kuzey Makedonya2,1643513156.1%1,53570.9%49828,804
Küba2,025208314.1%1,79588.6%147103,123
Somali1,916887313.8%32717.1%1,516
Kenya1,8881436313.3%46424.6%1,36176,962
Estonya1,86566703.6%1,62287%17682,747
İzlanda1,80611000.6%1,79499.3%261,025
Kırgızistan1,722601600.9%1,11364.6%593109,521
Mayotte1,69902101.2%1,38581.5%2935,200
Litvanya1,67087024.2%1,22973.6%371299,428
Maldivler1,63342500.3%38623.6%1,24211,775
Sri Lanka1,613551000.6%78148.4%82262,208
Haiti1,5841413502.2%221.4%1,5274,106
Slovakya1,52112801.8%1,35689.2%137170,995
Yeni Zelanda1,50402201.5%1,48198.5%1278,872
Slovenya1,473010807.3%1,35792.1%879,897
Nepal1,401189600.4%21915.6%1,176173,784
Venezuela1,37001401%30222%1,054961,899
Ekvator Ginesi1,30601200.9%20015.3%1,094854
Gine-Bissau1,2560800.6%423.3%1,2061,500
Mali1,250247636.1%69655.7%4783,483
Lübnan1,191192602.2%70859.4%45782,076
Arnavutluk1,122233302.9%85776.4%23214,498
Çin Hong Kong ÖİB1,0833400.4%1,03695.7%43202,930
Tunus1,07654804.5%95088.3%7851,171
Letonya1,06512402.3%74570%296108,174
Etiyopya1,06395800.8%20819.6%847106,615
Zambiya1,0570700.7%77973.7%27124,275
Kosta Rika1,047251001%65862.8%37926,073
Güney Sudan99401001%60.6%9783,356
Paraguay964471101.1%46648.3%48729,153
Orta Afrika Cumhuriyeti96288100.1%232.4%93815,021
Nijer95616406.7%81885.6%746,033
Kıbrıs94421701.8%79083.7%137115,694
Sierra Leone852234615.4%41548.7%391
Burkina Faso84705306.3%72085%74
Uruguay81602202.7%68083.3%11442,624
Andorra76405106.7%69290.6%213,750
Çad75906508.6%47061.9%224
Nikaragua75903504.6%37048.7%354
Madagaskar75860610.8%16521.8%58710,249
Gürcistan757111201.6%60079.3%14553,618
Ürdün7344901.2%50769.1%218183,641
Diamond Princess71201301.8%65191.4%48
San Marino67104206.3%35753.2%2724,466
Malta6182901.5%52585%8468,038
Jamaika5756901.6%28950.3%27712,078
Kongo - Brazavil57101903.3%16128.2%391
Jersey56004508%51291.4%310,255
Tanzanya50902104.1%18336%305
Moritanya483602004.1%214.3%4422,583
São Tomé ve Príncipe479161202.5%6814.2%399175
Réunion4711100.2%41187.3%5917,200
Fransız Guyanası4500100.2%17238.2%277
Filistin Bölgeleri4471300.7%36882.3%7644,876
Tayvan4420701.6%42195.2%1471,909
Togo42801303%20247.2%21319,162
Cape Verde42116401%16739.7%2501,307
Ruanda3594110.3%25069.6%10866,976
Man Adası33602407.1%30992%34,756
Mauritius33501003%32296.1%3116,937
Uganda3290000%7221.9%25794,990
Vietnam3281000%27985.1%49275,000
Karadağ3240902.8%31597.2%010,167
Yemen31027771224.8%134.2%220120
Esvatini2834200.7%16859.4%1134,994
Liberya28072709.6%14852.9%105
Malavi2796401.4%4215.1%2333,372
Mozambik24410200.8%9036.9%15210,261
Benin2240301.3%13660.7%8530,817
Myanmar (Burma)22417602.7%13058%8824,710
Martinik20001407%9849%88
Faroe Adaları1870000%187100%09,568
Moğolistan1790000%4424.6%13513,641
Cebelitarık1698000%14988.2%207,553
Guadeloupe16201408.6%13885.2%104,137
Zimbabve16011402.5%2918.1%12746,613
Guyana15001218%6744.7%711,586
Brunei1410201.4%13897.9%119,130
Cayman Adaları1410100.7%6848.2%7211,139
Bermuda1400906.4%9265.7%396,941
Libya13012503.8%5038.5%755,591
Kamboçya1251000%12398.4%219,842
Suriye1220403.3%4335.2%75
Trinidad ve Tobago1160806.9%10893.1%03,122
Komorlar10619201.9%2624.5%78
Bahamalar102011010.8%4847.1%432,087
Aruba1010303%9897%02,117
Monako991404%9090.9%5
Barbados920707.6%7682.6%95,390
Angola843404.8%1821.4%6210,000
Liechtenstein820101.2%5567.1%26900
Sint Maarten77015019.5%6077.9%2450
Fransız Polinezyası600000%60100%04,006
Çin Makao ÖİB450000%45100%0
Burundi420102.4%2047.6%21284
Saint Martin411307.3%3380.5%5614
Eritre390000%39100%0
Botsvana350102.9%2057.1%1417,991
Butan332000%618.2%2716,838
Saint Vincent ve Grenadinler260000%1453.8%12584
Antigua ve Barbuda2503012%1976%3183
Gambiya250104%2080%41,756
Timor-Leste240000%24100%01,290
Grenada230000%1878.3%53,007
Namibya230000%1460.9%93,412
Curaçao191105.3%1473.7%4572
Laos190000%1684.2%36,432
Yeni Kaledonya190000%1894.7%16,416
Belize1802011.1%1688.9%01,572
Fiji180000%1583.3%32,431
Saint Lucia180000%18100%01,012
Dominika160000%16100%0433
Saint Kitts ve Nevis150000%15100%0394
Falkland Adaları130000%13100%0503
Grönland130000%1184.6%22,030
Vatikan120000%216.7%10
Surinam120108.3%975%2782
Turks ve Caicos Adaları120108.3%1083.3%1129
Montserrat110109.1%1090.9%036
Seyşeller110000%11100%0
MS Zaandam902022.2%7
Batı Sahra901011.1%666.7%2
Britanya Virjin Adaları801012.5%787.5%0167
Papua Yeni Gine80000%8100%02,402
Karayip Hollandası60000%6100%0424
Saint Barthelemy60000%6100%0137
Anguilla30000%3100%041
Lesotho20000%150%1283
Saint Pierre ve Miquelon10000%1100%0
Dünya Geneli COVID-19
  • Vaka: 6,103,792
  • Ölüm: 369,224
  • Kurtarılan: 2,708,470

COVID-19 Koronavirüs Belirtileri

korina virüs

Koronavirüs varlığının ana belirtileri şunlardır:

  • Zayıflık;
  • Yorgunluk;
  • Nefes almada zorluk;
  • Yüksek ateş;
  • Öksürük (kuru veya az miktarda balgam ile) ve / veya boğaz ağrısı.

Koronavirüs semptomları soğuk algınlığı ve solunum yolu hastalıklarına benzer. Nefes darlığına özellikle dikkat edilmelidir: varsa, hemen bir doktora danışın. Hasta kişinin bulaşıcı olduğu, ancak hiçbir semptomu olmayan dönemi çoğunlukla 5-14 gündür. Ancak döneminin yaklaşık bir ay olduğu bilinen durumlar vardır.

 

Koronavirüs Önlemleri

  • Ellerinizi düzenli olarak ve sabunla iyice yıkayın.
  • Enfekte olan kişilerle yakın temastan kaçının.
  • Dezenfektanlarla temizliği daha sık yapın.
  • Seyahatinizi planlarken epidemiyolojik durumunuzu kontrol edin.
  • Solunum sisteminizi korumak için solunum veya tıbbi maskeler kullanın.
  • Hastalığın ilk belirtisinde tıbbi kuruluşlardan tıbbi yardım alın.
En üste