Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Code.org, Bill & Melinda Gates ve diğerlerinden 12 milyon dolar kazandı

code

Bilgisayar

Code.org, Bill & Melinda Gates ve diğerlerinden 12 milyon dolar kazandı

Code.org, Bill & Melinda Gates ve diğerlerinden 12 milyon dolar kazandı

Code.org Computer Science eğitimi için bağış topluyor

Code.org, bilgisayar bilimleri eğitiminde erişimi artırmayı amaçlayan kar amacı gütmeyen bir kuruluş. Bill ve Melinda Gates Vakfı Infosys Vakfı ABD ve PricewaterhouseCoopers dan 12 milyon dolarlık hayırseverlik finansmanını artırdı.

San Mateo’daki Bilgisayar Bilimi Eğitim Haftası başlangıç ​​olayının bir parçası olarak geldi. Bu arada sekiz ülke, 76 okul bölgesi ve 102 ülke çapında milyonlarca öğrenciye bilgisayar bilimleri eğitimine erişimini arttırma sözü verdi.

Büyük destek

Katılan alanlar arasında orta ve lise öğrencileri için fırsatları artırmak için 15 milyon dolarlık yatırım yapan Florida Valisi Rick Scott ve Kaliforniya daki tüm öğrencilere CS eğitimini getirmek için California’da bir Bilgisayar Bilimi kampanyası başlatan California Valisi Gavin Newsom yer alıyor.

Pressom basınında Vali Newsom, “California, ülkenin teknoloji sermayesi ve Silikon Vadisi’ne ev sahipliği yapıyor. Ancak öğrencilerimizi geleceğin işlerine girme konusunda temel becerileri öğretmiyoruz” diye açıkladı. “Şu anda California’daki çoğu okul bilgisayar bilimleri dersleri sunmuyor ve maalesef cinsiyet ve ırksal boşluklar çarpıcı bir şekilde bu eşitsizliğe dikkat çekiliyor. Her California öğrencisinin yüksek kaliteli bilgisayar bilimleri eğitimine erişebilmesini sağlamak için CSforCA’nın lansmanını duyurmaktan çok heyecanlıyım.” dedi.

Computer Science eğitimine erişimi artırmak için çalışan tek organizasyon Code.org değil. Black Girls Code örneği, genç siyah kızları bilgisayar bilimlerine tanıtmayı ve kodlamayı öğretmeyi amaçlıyor. Eylül ayında Black Girls Code, Detroit’te bilim teknolojisi mühendisliği ve matematik eğitimini ilerletmek için ortak bir çaba olarak General Motors’tan 255.000 dolar bağış aldı.

İlginizi çekebilir: Microsoft’un dev Redmond kampüsü

CS Eğitim Haftası’na katılan bir diğer organizasyon, Code.org’un gençlere daha erişilebilir olmasını amaçlayan Vidcode a Y Combinator destekli bir başlangıç. Bu hafta Vidcode, okullarda teknoloji web seminerlerine bayanların katılmasınıda öneriyor. Ve son zamanlarda “Eclipse Kodlaması” adlı yeni bir ara etkinlik saati başlattı.

Dünya’nın hemen hemen her yerinde bilgisayar bilimlerine yönelik etkinlikler ve eğitimler olması, Bilgisayar kullanım oranının artmasına ve temel kavramların öğrenilmesi adına güzel bir başlangıçtır. Bugün Code.org her dilde eğitim veriyor. Bill ve Melinda Gates Vakfının en çok bağış yapan kurumlar arasında olması güzel birşey.

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Diğer Bilgisayar

Reklâm
En üste