Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Cep telefonu tehlikeli olabilecek RF enerjisi yayıyor

Cep telefonu

teknoloji

Cep telefonu tehlikeli olabilecek RF enerjisi yayıyor

Cep telefonu tehlikeli olabilecek RF enerjisi yayıyor

Cep telefonu RF enerjisi yayıyor

Cep telefonu nun taşınması hakkında uzmanlar, cep telefonunun belki de tehlikeli olabileceğini söylüyor.

Cep telefonlarımızı kullanarak seviyor ve eğleniyoruz. Yıllarca insanlar cep telefonlarını kullanmanın olumsuz etkileri hakkında konuşmuşlardır. Özellikle aşırı kullanım ve bu durumun halk sağlığı üzerinde nasıl bir etkisi olabileceği konusunda. Sonuçta, bu cep telefonları radyo frekansı enerjisi ve radyo dalgaları yayınlıyor, bu nedenle her zaman bir tür sağlık riski ve endişesi yaratma potansiyeli ve ihtimali vardı.

Kaliforniya Halk Sağlığı Dairesi (CDPH), konuyla ilgili çok sayıda çalışmanın ana hatlarını çizen bilgileri yayınlayan tartışma konusuna ağırlık verdi. Bu çalışmalar, cep telefonlarından yayılan RF sinyallerinin beyin kanseri, baş ağrısı, hafıza kaybı ve hatta uyku kaybına neden olabileceğini düşündürüyor. Kılavuzlar cep telefonlarının sonunu gerektirmiyor, ne de cep telefonlarının tehlikeli olduğunu söylemiyorlar. Onlar sadece bu RF enerjisine maruz kalma oranlarını nasıl azaltabileceklerine ilişkin bazı öneriler sunuyorlar.

CDPH Direktörü ve Devlet Halk Sağlığı Görevlisi Dr. Karen Smith’e göre “Bilim hala gelişmekte olmasına rağmen cep telefonları tarafından yayılan enerjiye uzun süreli, yüksek kullanımlı maruz kalma konusunda bazı halk sağlığı uzmanları ve halk arasında endişeler var”. “Telefonunuzu cebinizde tutmamanız ve geceleri yatağınızdan kaldırmanız gibi basit adımların, hem çocuklar hem de yetişkinlerin maruziyetini azaltmaya yardımcı olabileceğini biliyoruz.”

 

Öneri

Kılavuzlar, çoğu insanın yaptığı cep telefonunuzun aksine cep telefonunuzu bir sırt çantası, çanta veya çantaya koymanızı önerir. Bir diğer strateji telefonunuzu kullanırken sizden birkaç adım uzakta tutmaktır. Örneğin, telefonda biriyle konuşuyorsanız, cihazı kafanıza tutmak yerine bir kulaklık veya hoparlör seçeneği kullanın. Sonra daima mesaj gönderme seçeneği bulunur; bu da telefonun yüzünüzden uzakta olduğu anlamına gelir.

Kılavuzda ayrıca, yüksek seviyeli radyo frekansı enerjisi gönderirken telefonunuzu kullanmamak belirtilmektedir. Telefonunuzda bir şey akışında veya büyük dosyalar gönderirken çok fazla RF enerjisi yayılıyor.

 

İlginizi çekebilir:

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

1 Yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer teknoloji

bitcoinBitcoin
$ 27,651.410.1%
ethereumEthereum
$ 1,891.912.1%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0000880.29%
En üste