Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

CDC çalışması: Koronavirüs Havada 4 Metre kadar yükselebilir

CDC çalışması: Koronavirüs Havada 4 Metre kadar yükselebilir

Gündem

CDC çalışması: Koronavirüs Havada 4 Metre kadar yükselebilir

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine göre, koronavirüs hastaları olan hastanelerin hava örneklerinin yeni araştırması, virüsün 13 feet (1 feet = 30,48 cm) kadar dolaşabileceğini buldu.

Pekin Askeri Tıp Bilimleri Akademisi’nden araştırmacılar, yoğun bakım ünitesinden ve koronavirüs hastalarını, virüsün ortaya çıktığı Çin kenti Wuhan’daki bir hastanede barındırılan bir koğuştan yüzey ve hava örneklerini 19 Şubat – 2 Mart arasında test ettiler.

Virüsün en yüksek konsantrasyonları zeminler, kapı kolları, yatak rayları, çöp kutuları ve çok fazla temas alan diğer alanlar ve nesnelerdi.

Ekip, “Ayrıca, yoğun bakım tıbbi personel ayakkabı tabanlarından alınan örneklerin yarısı pozitif test edildi” diye yazdı. “Bu nedenle, tıbbi personel ayakkabı tabanları taşıyıcı olarak işlev görebilir.”

Araştırmacılar ayrıca küçük konsantrasyonlarda virüs yüklü aerosollerin enfekte kişiden 13 feet uzakta, önerilen 6 fitin iki katından daha fazla havada asılı kalabileceğini buldular. Virüsün aerosollerden ne kadar bulaşıcı olduğu bilinmemekle birlikte, hava yoluyla bulaşan olası bir risk, halka açıkken ağzınızı ve burnunuzu örtmek için yeni CDC yönergelerine yol açmıştır.

Araştırmanın yazarları, cesaret verici bir şekilde, örneklenen süre içinde hiçbir hastane çalışanına bulaşmadığını bulmuşlardır.

Yeni çalışma Cuma günü bir CDC dergisi olan Emerging Infectious Diseases’da ortaya çıkıyor.

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Gündem

bitcoinBitcoin
$ 26,570.120.73%
ethereumEthereum
$ 1,850.890.83%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.00017.61%
En üste