Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Casper’ın Yatakları rahat olabilir, ancak iddia edilen konu veri toplama

casper

internet

Casper’ın Yatakları rahat olabilir, ancak iddia edilen konu veri toplama

Casper’ın Yatakları rahat olabilir, ancak iddia edilen konu veri toplama

Casper’in müşteri verilerini yasa dışı topluyor iddiası

Casper müşterilerinin yatakları üzerinde iyi bir gece uykusu almasını isteyebilir. Ancak bu yataklar ne kadar rahat olursa olsun. Casperin müşteri verilerinin yasa dışı olarak toplanması üzerine yaptığı iddia edilen uygulama, sağlıklı bir şekilde uyku halini zorlaştırabilir.

Bir kutu şirketindeki yatak, şimdi, Casper web sitesindeki ziyaretçilerden kimliklerini belirleme girişiminde bulunmak amacıyla onu ve yazılım şirketi NaviStone’yi suçlayan federal bir dava ile karşı karşıyadır.

NaviStone

Eylem statüsü verilmeye çalışılan dava New Yorker Brady Cohen’in casper.com’u “CBS’nin bildirdiği üzere son altı ayda birkaç kez yeni bir yatak için alışveriş yaptığı sırada” ziyaret ettiğini iddia ediyor. Ancak Cohen’in (ve çoğu müşterinin) farkında olmadığı şey. Casperin Cohen’in ad ve posta adresi gibi kişisel olarak tanımlanabilir bilgileri (PII) açık izni olmadan anlaması için NaviStone’un teknolojisini kullanmasıydı.

Dava, Casper’ın bir kullanıcının klavye tuş hareketleri fare tıklamaları üzerinde izleyip şirketin kullanıcı alışkanlıkları hakkında ayrıntılı bilgi edinmesine yardımcı olabileceğini iddia ediyor.

Dosya, “… NaviStone‘un bu uzak kodunu çalıştıran bir web sitesine bağlanırken gerçek zamanlı olarak bir ziyaretçinin IP adresini ve diğer PII’yi NaviStone’a gönderir. Ziyaretçinin casper.com’u web tarayıcısına yüklediği anda. Bu gerçek zamanlı müdahale ve ziyaretçilerin elektronik iletişimlerinin iletilmesi başlar. Devam ediyor Kapatılan iletişimler arasında casper.com’da bulunan. Formlara yazılan bilgiler de dahil olmak üzere kullanıcı formu doldurur ve ‘Gönder’ düğmesini tıklar. ”

Casper, suçlamaları reddetti ve bunları “Başarılı, yüksek büyümeteki bir girişimin nakit açılması ve tahrip edilmesi için bariz bir girişim” olarak nitelendirdi. Ayrıca, NaviStone da davaya şaşırdı. Şirket, müşterilerinin “önceden tanımlanamayan web sitesi ziyaretçileri” ne ulaşmasına izin verdiğini, ancak yine de gizlilik yasalarına uyduğunu itiraf ediyor.NaviStone, yaptığı açıklamada “Sonuç olarak, davacı ya da avukatlarıyla endişeleri hakkında konuşma fırsatı bulamadık. Bu konuşmanın gerçekleşmesinden sonra, NaviStone’un yapmadığı ve sahip olmadığı şeylerle ilgili yanlış anlamalarını gidermekten umutluyuz “dedi.

Aynı NaviStone, özellikle Gizmodo’nun şirketin kodunu kullanan 100’den fazla şirket hakkında bir Makale yayınladıktan sonra bu yıl ateşlendi.

İlginizi çekebilir: En iyi Malware (virüs) Temizleme araçları

Bu parça Wayfair ve Road Scholar dahil şirketler tarafından işletildiğinden beri artık NaviStone kullanmadığını ve sadece Casperın izleyeceğini açıkladı.

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

3 Yorumlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer internet

bitcoinBitcoin
$ 27,139.273.42%
ethereumEthereum
$ 1,712.693.8%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0001213.35%
En üste