Bu URL AdSense’e kaydolmak için kullanılamaz — Çözümü

0
282
Bu URL AdSense'e kaydolmak için kullanılamaz

Bu URL AdSense’e kaydolmak için kullanılamaz sorunu için birkaç çözüm. İpuçlarını izleyin, Adsense onayı şansınızı artırın. Ayrıca, aynı web sitesinin birlikte tekrar gönderilmemesine dikkat edin.

“Bu URL, AdSense’e kaydolmak için kullanılamaz”. Bunlar, Google AdSense Programını kullanarak reklam vermek isteyen herhangi bir blog yazarı veya işletme personeli için yürek parçalayan hata mesajlarından bazılarıdır.

Hepimizin, AdSense’in, çevrimiçi içerik yazarları, youtube video içerik oluşturucuları ve blog yazarları için Google’ın web sitesinden para kazanma programlarından biri olduğunun farkındayız.

Şartlarına ve kurallarına uymanız gerektiğinden Google AdSense politikaları, hesabınızın AdSense için onaylanmasını sağlamak için çok katıdır.

Web siteniz Google tarafından kabul edilmediği için hesap onayınızla ilgili sorun yaşıyorsanız, bugün birkaç ipucu buldum. Bu, URL’nizi AdSense programına kaydolmaya hazır hale getirmeye yardımcı olacaktır. Hatanın çözülmesine yardımcı olacak birkaç basit çözümü inceleyelim.

 

‘Bu URL AdSense’e kaydolmak için kullanılamaz’ hatasından kurtulun

Aşağıda belirtilen birkaç zorunlu adım vardır, ancak en önemlisi sabırdır ve yaptığınız her değişiklik sizin lehinize olana kadar sakin olun.

1. Gereksiz Eklentileri veya Uzantıları Devre Dışı Bırakın

İlk olarak, tüm gereksiz eklentileri WordPress veya kullandığınız herhangi bir CMS’den kaldırmanız gerekir. Çok sayıda eklenti iyi olmayabilir çünkü web sayfanız ağır olur. Web sitesi, az sayıda ve kullanışlı eklentiler veya uzantılar ile basit olmalıdır.

Bununla birlikte, tüm eklentiler harici olarak görünmese de, blog / web sitesi <head> veya <body> etiketine <–comments–> ‘i gerçekten düşüren çok az şey vardır. Yoast SEO eklentisinin yaptığı gibi:

yoast

Bu eklentileri kaldırmak, sitenizi daha kullanıcı dostu hale getirir ve AdSense onay olasılığını artırır.

2. Bize Ulaşın, Gizlilik Politikası ve Hakkımızda Sayfası

Her zaman bu üç önemli sayfaya sahip olmanız gerekir. Bu aslında siteye, tıpkı bir gizlilik politikası gerektiren AB için GDPR yasası gibi tüm uluslararası yasalara uydukları konusunda güvenilirlik sağlayacaktır.

Bize ulaşın, gizlilik politikası, hakkımızda, site haritası ve sorumluluk reddi gibi gerekli sayfalara sahip olmanız gerekir. Bunların hepsi web blogunuzun her sayfasında görünmesi gereken önemli ve olması gereken sayfalardır.

Bir arama motorunun sıralama suyunu geçmemesi için altbilgi bölümüne bağlantı verebilir ve bunları rel = no follow yapabilirsiniz. Ancak, bunlar görünür olmalı ve köprülü olmalıdır.

3. Web sayfanızdaki canlı reklamları devre dışı bırakın

AdSense’e başvurmadan önce, sitedeki mevcut tüm reklamları veya bağlı kuruluş banner’ını kaldırdığınızdan emin olun.

Başka herhangi bir reklam hizmetini kullanmak, URL’nin AdSense programı için kullanılamamasının temel nedenidir. Zaten farklı satıcılardan veya programlardan reklam yayınlıyorsanız, AdSense programlarını kullanarak daha fazla para kazanmaya izin vermez.

Üçüncü taraf tedarikçi firmaların rakipleri değil, yalnızca tek bir sayfada çok fazla reklam olması kullanıcı deneyimini mahvediyor. Ayrıca, reklamları diğer kaynaklardan kaldırdıktan veya devre dışı bıraktıktan sonra, AdSense hesabına yeniden başvurmadan önce en az 4-5 gün bekleyin.

4. Sitenizi diğer Adsense Hesabından kaldırın

Siteniz başka bir Google Adsense hesabında listelenmiş ve doğrulanmışsa, doğrulamayı devre dışı bırakmanız ve soğutma döneminden birkaç gün sonra tekrar başvurmanız yeterlidir. Doğrulanmış site, zaten bir AdSense erişimine sahip olduğundan birçok kez kullanılamayabilir. AdSense sitesinin doğrulanmasını devre dışı bırakmak için:

  1. Google AdSense hesabınızda oturum açın
  2. Kenar çubuğu bölmesinden Siteler sekmesini seçin
  3. Sitelerdeki Genel Bakış‘a gidin
  4. Listede sitenizi arayın ve yetkili site listesinden kaldırın

Lütfen Google’ın girişi kaldırması için birkaç hafta bekleyin ve Bu URL AdSense’e kaydolmak için kullanılamaz hatasını ortadan kaldırın.

5. Google Analytics ve Search Console kullanma

Evrensel web izleme sisteminiz olarak Google Analytics, Google’dan onay ve kabul şansınızı artırabilecek en iyi web veri analiz yazılımıdır.

Bu bir yetki değil, senaryo sahibi olmak iyidir. Bu, URL’yi doğrulaması ve manuel inceleme işlemi için AdSense’e güvenilirlik kazandırır. Google Analytics’inizdeki gerçek zamanlı istatistikleri ve kullanıcıların akışını kontrol ederek AdSense başvuru formunuzu değerlendirmenize yardımcı olabilirler.

Arama konsolu bile Google tarafından sunulan ve organik trafiği ve sıraladığımız arama anahtar kelimelerini analiz etmeye yardımcı olacak başka bir araçtır.

6. Birkaç ay bekleyin

Blogunuzu başlattıktan sonra, Google’ın sizi ortak olarak alabilmesi için iyi miktarda içeriğe (bu konuda aşağıdaki sonuç kısmına bakın) ve yayınlara sahip olmanız gerekir. Yalnızca birkaç gönderi yayınladıysanız ve onay arıyorsanız, o zaman çok zordur. Yeni siteler için AdSense’in kabul edilmesinin daha önce kurulmuş olanlara kıyasla yüksek oranda reddedilme olasılığı olacaktır.

Birçok ülke için, “bir blogun Adsense Onayı için 6 aylık olması zorunludur”, ancak her durumda doğru olmayabilir. Orijinal içeriğe sahip harika bir blogunuz varsa, Google’ın AdSense’i onaylaması için hiçbir mazeret yoktur.

 

Sonuç

Google AdSense, her blogger için internetten para kazanma yöntemlerinin en basit ve hızlı yoludur. Ancak en önemli mesele bir Google AdSense hesabınızın olmasıdır. Tavsiyemiz: Blog veya web sitenizi başlattıysanız ve Google Search Console Ayarları yaptıysanız, ilk yapmanız gereken kaliteli içerik hazırlamak olacaktır. İçeriklerinizi onay alana kadar, günde bir tane yayınlayın. Bunu her gün devam ettirin ve 50 içerik olunca AdSense hesabı için başvuru yapın. Normal şartlarda yukarıda bahsettiğim gibi en az 6 ay beklemeniz gerekir. Ancak sistematik bir şekilde hareket ederseniz, Google yapay zekanın radarına takılırsınız ve sonuç olarak bir AdSense hesabınız olur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz