Blogger Tema – Blogger’da Özel Bir Tema Nasıl Yüklenir

Blogger Tema Nasıl Yüklenir

Blogger’de bulunan temaların haricinde özel blogger tema kullanabilirsiniz. Bu makalemizde özel bir tema nasıl yüklenir detaylı anlatıyoruz.

Tamamıyla Google’ın mülkü olan Blogger, blog tasarlama ve oluşturmada yaygın olarak kullanılan bir platformdur.

Temalar, blog ziyaretçileri için ilk izlenimi oluşturan blogun boyutlarıdır. Temalar çekici olmalı ve söz konusu blogun amacı, nişi veya türü ile aynı hizada olmalıdır. Ve bunun için, blogunuz için en iyi temaya sahip olmanız gerekir. Blogger’da tasarlanan blogunuza dış tema tasarımlarını nasıl ekleyebileceğinizi öğrenin.

 

Blogger Tema

Blogger’ın kendisi tarafından sunulan çeşitli temalar var ve kişiselleştirme seçeneklerinden de mahrum değiller. Ancak, eksik oldukları şey tasarımdır. Ayrıca, tasarımı değiştirmeniz ve çekici hale getirmeniz gerektiğinde, bir toplu özelleştirme işlemi yapmanız gerekir. Bu gibi durumlarda, farklı tasarımcılar tarafından önceden tasarlanmış bir tema kullanmak ve bunları blogunuza eklemek çok daha iyidir. Bu size büyük bir kişiselleştirme süreci kazandıracak ve blogunuzu çok daha rahat ve kolay bir şekilde başlatabilmenizi sağlayacaktır.

 

Blogunuza Özel Tema Ekleme

Özel tema eklemek için, hangisinin blogunuzun içeriğine daha iyi uyması gerektiğine. Ve hangisinin blog ziyaretçilerinize doğru okunabilirlik sunacağına karar vermeniz gerekir. Google’da arayabileceğiniz veya bunlardan herhangi birinin ihtiyaçlarınızı ve ilginizi çekmesi durumunda, buradan bir tane seçebilirsiniz. İstediğiniz temayı seçtikten sonra, bu temayı Blogger’da blogunuza eklemek için aşağıdaki adımları izleyin.

1. Adım: İstediğiniz Temayı Seçin

arama sonucu

Google’da bir tema aramanız gerekir. Birden çok seçenek arasından seçim yapmak için bir dizi bağlantıya yönlendirileceksiniz; Hangisinin blogunuza en uygun olduğuna karar vermek size kalmış.

Temayı bir kere indirdikten sonra, sisteminize bir zip dosyası indirilecektir.

2. Adım: Sıkıştırılmış Dosyayı Çıkarın

klasöre çıkart

Önce dosyayı klasörden çıkarın. Ardından, çıkarılan tüm dosyalar arasında XML eki olduğunu görün. Bu temayı tutan ve Blogger’a yüklenecek dosyadır.

3. Adım: XML Belgesini Blogger’a Yükleyin

XML belgesini yüklemek için önce Blogger panonuzdaki Tema seçeneğine gidin.

tema

Ardından, pencerenin sağ üst köşesinde bulunan Yedekle/Geri Yükle düğmesine tıklayın.

yedekle

Bu düğmeye tıkladığınızda, bir pencere açılır, sizden XML Dosyasını yüklemenizi ister.

gerü yükle

Dosya Seç düğmesine tıklayın ve XML dosyasını yükleyin.

Aç’a tıkladığınızda dosya yüklenir. Bunu tamamladığınızda tema otomatik olarak blogunuza uygulanır. Ardından blogunuzun düzenini tema tasarımına göre özelleştirebilirsiniz.

 

Özel blogger tema hakkında bilmeniz gerekenler

  • Özel temalar çoğunlukla tasarım açısından özelleştirilemez; bu nedenle, blog şablonunun renklerini, yazı tiplerini veya arka planını değiştiremezsiniz.
  • Tema sahibinin adı ve telif hakkı her zaman sayfanın altında kalır. Bu, harici olarak indirilen bir tema olduğunu ortaya çıkaracaktır.
  • Sütunların düzeni değiştirilebilir, ancak silinmişse geri eklenemez. Bunun nedeni, temanın doğrudan düzenlenemeyen kodla doğrudan yüklenmesidir.
  • Özel temalar geliştirici desteğinde yoksundur ve çoğunlukla kullanılan tema ücretsiz olarak mevcutsa telif hakkı sorunlarına maruz kalır.

Bu nedenle, tasarlamak için özel tema kullanıyorsanız, blogunuza nasıl ekstra bir yaratıcılık düzeyi ekleyebileceğinizi biliyorsunuz. Ancak, seçilen temanın blog içeriğinize tam olarak uyması önemlidir.

 

İlginizi çekebilir:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *