Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Bitcoin nedir Nasıl alınır ve kullanılır

Bitcoin

teknoloji

Bitcoin nedir Nasıl alınır ve kullanılır

Bitcoin nedir Nasıl alınır ve kullanılır

Bitcoin Nedir

Bitcoin ilk olarak Satoshi Nakamoto tarafından başlatıldı.

En genel tanımıyla herhangi bir resmi kurumla ilgisi olmayan. Ancak ülkelerin para birimleriyle alınıp transfer edilebilen dijital bir para birimidir.

Dünya genelinde Dolar ve Euro’ya rakip olarak gösterilen bu dijital para biriminin sembolü ise BTC olarak ifade edilir.

Günümüzde giderek değeri artan Bitcoin birçok insan tarafından kullanılmakta ve gelecekte de kağıt paranın yerine geçeceği düşünülmektedir. Ancak bunun mümkün olabilmesi için köklü bir değişiklik yapılması da. Gerekeceğinden pek de mantıklı bir şey gibi durmamaktadır. Ancak yine de Bitcoin’i aktif şekilde kullanan kişiler olduğu gibi bazı devletler tarafından da bu dijital para birimi kullanılabilmektedir.

üretim

Kolay kullanım imkanı sunsa da Bitcoinin üretilmesi ve kontrol edilmesi oldukça zahmetli bir süreçtir. Bitcoin’in üretilmesine madencilik, üretiminden sorumlu olan ve sistemin kontrolünü ve güvenliğini sağlayan kişilere de madenci denmektedir. Sistem ağını güvenli bir şekilde kontrol etmek ve sistemdeki kayıtlı olan her kullanıcıya ait bilgileri ayrı ayrı güncel tutma işinden madenciler sorumludur.

Bitcoin madenciliğini yapabilmek için bilgisayarınızın sistem özelliklerinin çok iyi olması gerekir. Ayrıca Bitcoin oldukça karmaşık algoritmalara sahip bir sistemdir. Bu nedenle iyi bir bilgisayarın yanında yazılım ve bilgisayar konusundaki bilgi birikiminizin de yüksek seviyelerde olması önemlidir.

Bitcoin madenciliğindeki en gerekli şeylerden birisi de bilgisayarınızın sahip olduğu ekran kartının seviyesidir. Yani ekran kartınız ne kadar gelişmişse bu işte başarılı olma şansınız o kadar yüksektir. Bunun yanında bu iş için özel olarak tasarlanmış ve piyasada satılmakta olan hazır sistemleri de alarak hızlı bir başlangıç yapabilirsiniz.

 

Nasıl Kullanılır

kullanım

Bitcoin hizmetinden yararlanabilmeniz için yapmanız gereken ilk şey kendinize ait bir hesap cüzdanı oluşturmanızdır.

Bu hesap cüzdanını oluşturmak için bilgisayar, cep telefonu ya da internet üzerindeki bu işle ilgili web servislerini kullanabilirsiniz. Bir kişi kendine ait özel bilgileri vermeden dilediği kadar hesap cüzdanı açma hakkına sahiptir. Oluşturduğunuz kripto hesap cüzdanınız ile para alıp para verebilir hatta diğer alışverişleriniz de bile kullanabilirsiniz.

Sistemde yapılan ödemelerin doğrulanması için yaptığınız her işlem için farklı ve karmaşık bir şifreleme ağı oluşturulur. Bu şekilde para transferleriniz güvenilir bir şekilde gerçekleştirilmiş olur.

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

2 Yorumlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer teknoloji

bitcoinBitcoin
$ 23,456.280.7%
ethereumEthereum
$ 1,682.150.74%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0001960.65%
En üste