Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Bitcoin nasıl satın alınır nasıl kullanılır

Bitcoin nasıl satın alınır

teknoloji

Bitcoin nasıl satın alınır nasıl kullanılır

Bitcoin nasıl satın alınır nasıl kullanılır

Bitcoin nasıl satın alınır

Bitcoin nasıl satın alınır öğrenmek ister misiniz? En popüler şifreleme işlemi şu anda dünya genelinde kabul görüyor ve giderek artan sayıda uygulama içeriyor. Ancak bunu nereden satın alacağınızı ve depolayacağınızı bilmeniz gerekiyor.

Bir bitcoin hesabını nasıl ayarlayacağınıza ve ilk alışverişinizi yapmaya devam edelim!

 

1. Adım: iyi bir Bitcoin cüzdan bulun

cüzdan

Belirli dijital cüzdanlar, Bitcoin’i harcamanıza veya başka bir para birimi karşılığında değiştirene kadar depolamanızda kullanılır. Cüzdan özellikleri, kullanabileceği platformlar ve güvenlik açısından çeşitlidir, bu nedenle sizin için uygun olanı seçmek önemlidir.

Önemli tüm özellikleri kontrol eden bir cüzdan bulduğunuzda, uygun bir platforma indirin. Yeni başlayanlar için, transferleri kolaylaştıran basit bir cüzdanla başlamanızı öneririz. Bu cüzdanlar ücretsiz olarak indirebilir, ancak diğer hesaplara para transfer ederken döviz bozdurma ücretleri geçerli olabilir.

 

İşte size birkaç iyi seçenek

Coinbase cüzdanı, döviz alım satım hizmetlerine doğrudan bağlayan ve kullanışlı bir dostu cüzdan ile birleştiğinden en popüler Amerikan Bitcoin cüzdanlarından biri haline geliyor. Kayıt olduğunuzda, sakladığınız Bitcoin için belirli bir miktarda sigorta edersiniz. Ve tutarlarınızı kontrol etmek veya bir değişiklik yapmak için herhangi bir cihazdan çevrimiçi olarak gidebilirsiniz.

Mycelium, Trezor donanım cüzdanları (maksimum güvenlik için) ve Tor gibi gelişmiş teknoloji ile uyumlu olduğu bilinen popüler bir mobil cüzdan.

Electrum öncelikli olarak masaüstü bilgisayarlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Ve güvenlik için kendi şifreleme anahtarınızı sağlar. İnternette büyük miktarda Bitcoin depolamayı planlıyorsanız ve daha güvenli seçeneklerden birini istiyorsanız, bir göz atın.

Not: Bir çevrimiçi cüzdan, ilk Bitcoin alımınız için iyi olmasına rağmen, ticaret veya değer artışı yüzünden bir çok değerli şifreli eşya ile karşı karşıya kalırsanız. Azami koruma için çevrimdışı bir “soğuk depo” cüzdanında sakladığınızdan emin olun.

 

2. Adım: Doğru Bitcoin tüccarını seçin

Bitcoin nasıl satın alınır

Bir aracı kurum olmadan Bitcoin’i nasıl satın alacağınızı öğrenmek istiyorsanız, en kolay yolu bir değişim kullanmaktır. Değişik performansa sahip, çok fazla borsa var. Bazıları güvenilmez ve diğerleri çok sınırlı, bu nedenle başlamak için doğru borsayı seçmek önemlidir. Değişimleri kıyaslarken, Bitcoin’i satın almak için alınan ücretlere ve hangi ödeme yöntemleri sunulduğuna dikkat edin. Birkaç değişim, Bitcoin’i sizin için nakit olarak çevirmeyi teklif edecek, ancak bunları denemek için birkaç adım var.

Coinbase, ilk Bitcoin alan insanlar için en belirgin öneri. Kullanımı çok basit, mükemmel bir arayüze sahip ve müşterilerin dikkatini çekme konusunda yüksek kaliteli gösteriyor. Ayrıca masaüstü ve mobil cihazlarda da mevcuttur. Nereden gideceğinizden emin değilseniz, buradan başlamanız önerilir.

CEX, genel olarak alışveriş yapmak için biraz daha alışkın olanlar için daha da basitlik sunar. Size hemen döviz kurları ve temel satın alma / satma seçenekleri ile atlamak için herhangi bir çember oluşturmanızı sağlar. Bununla birlikte, ödeme seçenekleri biraz sınırlı.

Bitcoin exchange search, Bitcoin.com’un kendi borsa araştırmasıdır. Ülkenizi ekleyin ve mevcut borsalara göz atın mevcut “özellikli borsayı” kontrol edin. Daha fazla seçenek araştırmak iyi bir seçenektir, ancak herhangi bir borsayı seçmeden önce incelemeleri ve geçmişi kontrol etmeyi unutmayın.

Bitcoin’i satın alırken daha doğrudan bir rota almak isterseniz, LocalBitcoin veya BitQuick gibi bir eşler arası hizmet kullanmayı tercih edebilirsiniz. Daha geniş bir ödeme seçenekleri sunarlar ve döviz orta adamı olmadan doğrudan bir satıcıdan Bitcoin satın almanıza izin verilir. Buna göre, bizzat nakit ticareti yapmayı planlıyorsanız güvende olmanızı sağlayın.

 

3. Adım: Ödeme yönteminizi seçin

Bitcoin nasıl satın alınır

Değiş tokuşlar, neyi kullanmaya istekli olduklarına bağlı olarak çeşitli ödeme seçeneklerini kabul eder. Birkaç ödeme yöntemi, satıcıları hızlıca geçmişe satmak için satıcıları aldatmak için kullanıldığından, bu, birçok exchange için boğaz noktasıdır.

Banka hesabı ve kredi kartı transferleri, çoğu santral tarafından genellikle kabul edilir, bazı sınırlamalar vardır. Havale transferi biraz daha çarpılmış ve PayPal transferlerine izin verilmeyebilir. Ancak Coinbase, bu ödeme yöntemlerinin hepsine izin veriyor, bu da yeni başlayanlar için kolay bir öneri.

Not: Bitcoin ATM’leri Bitcoin’i uyumlu cüzdanlarda nakit olarak almanızı sağlar. Bu ATM’ler sınırlı sayıda şehirde kullanılabilir ancak bir exchange’i kullanarak para çekme işlemine alternatif bir seçenek sunar. Yine çoğu santral ve çevrimiçi cüzdanlar doğrudan nakit ile ilgilenmeyecek.

 

4. Adım: Bitcoin satın alın ve cüzdanınızda saklayın

Bitcoin nasıl satın alınır

Borsalarda size belirli miktarda para için ne kadar Bitcoin alacağınız hakkında bilgi verileceğini göreceksiniz. Bununla birlikte, uçucu niteliğinden dolayı, Bitcoin fiyatları çarpılarak ve son zamanlarda özellikle anlık olarak değişebilir. Bu, yanacak çok paranız olsa bile, örneğin 0.026 Bitcoin için 500 dolar ödeyerek bir Bitcoin’ün bir bölümünü satın alacağınız anlamına gelir. Piyasanın şu an olduğu yer bu ve sayılar üzerinde durduğunuz sürece endişelenilecek hiçbir şey yok.

Küçük başlayın ve ilk ticaretinizi yapın.

Bu, tipik olarak Bitcoin’inizi dövizinizde otomatik olarak oluşturulan bir hesaba depolar. Ardından, bu fonları, oluşturduğunuz Bitcoin cüzdan adresine aktarma seçeneğini aramalısınız. Döviz, özellikle hızlandırılmasını istiyorsanız, döviz ücreti alabilir.

Önemli not: Bitcoin transferleri biraz dağınık olabilir. Bitcoin fonlarını satın aldığınızda diğer döviz işlemlerinden farklı olarak. işlemin blok zincir içine kaydedilmesi ve onaylanması gerekiyor. Bu, özellikle yoğun ticaret saatlerinde zaman alabilir. Bir ticaretin tamamlanması bir veya iki dakika sürecek gibi görünmüyor, böylece hemen hesabınıza geçip parayı hareket ettirmek istemeyebilirsiniz.

 

5. Adım: Kullanmaya hazır olun

Bitcoin nasıl satın alınır

İster sonuçta Bitcoin’inizi satmayı (umarım karlı bir şekilde) planlarsanız da bir şey satın almak için kullanırsanız, bunu bir an önce yapmaya hazır olun. Bitcoin değerinin dalgalanma şekli, son oyununuzun daha erken planlanması için önemlidir. Şimdi bir satıcı hesabı kurarak hazırlanın veya gerçekte planlamadan önce onunla nasıl bir satış yapacağınızı öğrenin.

Bitcoin’inizi nerede harcayabileceğinize bir göz atmak için, uyumlu çevrimiçi mağazaların bir listesi. Bitcoin ile herhangi bir satın alma veya alışveriş yapmadan önce daima yorumları okuyun ve ince baskı yapın.

 

İlginizi çekebilir:

 

Not: Makalemiz teşvik amaçlı olmayıp sadece bilgilendirme amaçlıdır.

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer teknoloji

bitcoinBitcoin
$ 27,905.480.75%
ethereumEthereum
$ 1,764.340.25%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0001242.85%
En üste