Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Bing ve Reddit ortaklığı ile daha akıllı sonuçlar

bing

internet

Bing ve Reddit ortaklığı ile daha akıllı sonuçlar

Bing ve Reddit ortaklığı ile daha akıllı sonuçlar

Bing, Reddit ortaklığı AI destekli geliyor

Bing, Microsoft San Francisco’da gerçekleştirilen özel bir AI odaklı etkinlikte. Şirketin AI araştırmasını ve ayrıca Reddit ile yeni bir ortaklığı kullanarak sonuçlarını daha akıllı hale getireceğini umduğu Bing için bir dizi güncelleme duyurdu.

Şirket, AI akıllıları Bing arama motoruna enjekte eden yöntemleri ortaya koydu. Microsoft’un yürüttüğü bir idarenin, Yahoo’yla ortaklıklar kurup bir şeyler yapmadığından emin olmak için, aslında iyi bir miktarda kullandığı tekrar edildi. Şirket, ABD’deki masaüstü arama sonuçlarının üçte birinin Bing’de yapıldığını söylüyor.

Akıllı Arama, Akıllı Görüntü Arama

Güncellemeler, Google gibi rakiplerin kullandığı “kartlar” arayüzünde kullanıcılara daha fazla konuşma imkânı tanıyan yanıtlar getirmeye odaklanmıştır.

Bugün piyasaya yeni başlayan özellikler şunları içeriyor: Akıllı Arama, Akıllı Görüntü Arama.

Microsoft’un Yapay Zeka ve Araştırma grubu ile ortak tasarım ve planlama programı yöneticisi olan Kristina Behr, “AI bilgi bulma kabiliyetinde çok yol kat etti. Ancak bu bilginin mantıklı olması gerçek zorluk” dedi.

Akıllı Arama, Microsoft’un makineli öğrenimle kullanılmaya başlanan analizleri arama yorumlarına entegre etmesinde Google ile rekabetçi kalmasını sağlamaya odaklanmıştır. Tek seferde Google’a bakmak istedikleri alanlardan biri ilginç bir şekilde kullanıcılara bazı sorularda birden fazla bakış açısı edinme fırsatı verirken. Google’a belirli bir yiyecek türünün sağlıklı olup olmadığını sorarsanız bunun ne için iyi olduğunu ve nerede olduğunu bulamayabilir.

Arama hizmeti, bunu daha tartışmalı bazı sorgularda uygulamıyor. Marihuananın sağlık etkileri ile ilgili hızlı bir arama, kürtaj gibi bazı hızlı düğme konularıyla ilgili olarak Akıllı Arama kartı ile aynı şekilde sonuç vermedi.

Reddit ortaklığı

Akıllı Görüntü Araması, kullanıcıların aramalarda dalış yaptırabilmelerini sağlayan oldukça enteresan bir gelişmedir. Böylece yalnızca bir ünlü fotoğrafı bulamazsınız; giydikleri bir takı parçasının daha fazla görüntüsünü bulabilirsiniz. Bu, yalnızca bir “resim içinde arama” düğmesine dokunarak çalışır ve aradığınızı varsayar. Mükemmel değil ama olacağını düşündüğümden daha iyi.

Buna ek olarak şirket, Reddit ile, sitenin sonuçlarını daha etkili bir şekilde ortaya çıkarması için bir ortaklık duyurdu. Reddit kurucu ortağı Alexis Ohanian, Reddit içeriğini Bing arama sonuçlarına entegre etmek için işbirliği yaptıklarını açıkladı. Ve Reddit kalabalık kaynaklı AMA’lardaki bilgileri ve diğer yayınları Bing’e yönlendirdi. Binge, “HBO’nun Kıyafet Band’ı ne kadar doğru?” Gibi sorulara cevap vereceksiniz ve Bingdeki kullanıcılar için yüksek oyla verilen yanıtlar orada olacak.

Ohanian, “Bunu insanların yeni toplulukları keşfetmelerine yardımcı olacak yeni bir pencere olarak görüyoruz. İki platformumuzun sonuçlarını daha iyi hale getirebiliriz.” dedi.

Ortaklık aynı zamanda Reddit yayınlarından ayrıntılı olarak yerelleştirilmiş bilgilerin alınması ve Bing aramalarına yönlendirilmesi ve böylece benzer komut istemi bulunan kullanıcılara daha nüanslı cevaplar verilmesine odaklanmıştır.

Bing masaüstü arama üzerinde daha önceden belirlenmiş bir varlığa sahip olabilir. Ancak biraz garip bir şekilde mobil Bing araması ve bu yeni özelliklerin mobil tarayıcılara nasıl entegre edilebileceği konusunda çok az şey söyleniyordu. Reddit’in verilerini kullanmak Bing’in lehine büyük bir nokta olabilir. Ancak parlaklık konusunda tartışmalara neden olabilen az kaynak var.

İlginizi çekebilir:

 

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Diğer internet

bitcoinBitcoin
$ 17,112.871.19%
ethereumEthereum
$ 1,276.512.39%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0001760.82%
En üste