Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Bilgisayardan Instagrama video yükleme nasıl yapılır

Bilgisayardan instagrama video yükleme

internet

Bilgisayardan Instagrama video yükleme nasıl yapılır

Bilgisayardan Instagrama video yükleme

Bilgisayardan Instagrama video yükleme işlemlerinizi küçük bir programla kolayca yapabilirsiniz.

Hazırladığınız videoları Bilgisayardan instagrama video yükleme için, her seferinde Bluetooth’u kullanmanız. Veya o videoyu mobil cihazınıza e-posta ile göndermeniz gerekmez. İşte bilgisayardan instagrama yükleme için bazı araçlar.

 

Instagram, bilgisayardan video yüklemeye izin vermeli

Instagram mobil siteden resim yüklemeye izin veriyor. Bu geçici çözümü Bilgisayar’da kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Sadece masaüstü tarayıcınızı geliştirici seçeneğine giderek mobil olarak değiştirin. Ve herhangi bir üçüncü parti yazılıma ihtiyaç duymadan bilgisayara Instagram’dan resim yükleyebilirsiniz.

responsive

Ancak maalesef, bu geçici çözüm videolar için işe yaramıyor. Komik olan, çünkü Instagram’a yüklenen videoların çoğu dronlar kullanılarak çekilir ve bir kamerayla kaydedilir.

Videoları bilgisayara Instagram’dan yükleyebilmeniz için bazı araçlar olsa da. Bunlardan bir tanesi hariç bir abonelik ücreti ile ödeme yapılır.

Videonuzu yüklemeden önce, Instagram tarafından belirtilen kurallara uyulduğundan emin olun:

  • Dosya boyutu sınırı 15 mb
  • Oynatma uzunluğu 60 saniyede sınırlandırılmıştır.
  • Kare hızı 30 FPS veya daha az olmalı.
  • Maksimum boyut 1080 veya daha az olmalı.
  • Tercih edilen biçim MP4‘tür (H.264 Codec ve AAC ses, 3,500 kbps video bit hızı).

 

Gramblr (Ücretsiz)

Küçük bir program sayesinde Bilgisayardan instagrama video yükleme çok basit bir işlem.

Bu, Windows ve Mac bilgisayarınızda da yükleyebileceğiniz bir masaüstü uygulamasıdır. Adımları inceleyip nasıl çalıştığını görelim.

Gramblr sitesini ziyaret edin ve yazılımı indirin. Masaüstü uygulamasını yükleyin ve başlatın. Bir hesap oluşturmanız istenecektir. Instagram kimliğinizi ve şifrenizi de girmeniz gerekecek. Doğrulama yoktur, böylece arayüzü bir sürükle ve bırak fonksiyonuyla hemen görürsünüz.

medyayı seç

Videoyu Gramblr’a yüklediğinizde, videoyu kırpmak için seçeneklere sahip bir küçük resim görmelisiniz. Videoyu düzeltmek için ileri ve geri sürükleyebileceğiniz yatay bir çizgi olduğunu göreceksiniz.

kıpr

Videoyu kırptıktan sonra, sağ üstteki kırmızı başparmak yukarı düğmesini tıklayın ve son aşamaya götürüleceksiniz. Burada bir başlık yazabilir ve videoyu Instagram’da yayınlayabilir. Veya daha sonraki bir tarihte ve saatte canlı olarak yayınlayabilirsiniz. Geçmiş işlemleri görebilir ve takipçilerinizi kazanabilirsiniz. Ancak sonraki özellik sadece ücretli sürümde kullanılabilir.

gönder

İşiniz bittiğinde, büyük yeşil “Gönder!” Düğmesini tıklayın ve video Instagram hesabınızda yayınlanacak. Gramblr ücretsiz bir araçtır. İlk denemede bir-iki kez hata verebilir, programı kapatıp açın kesin olacaktır.

 

Diğer yöntem – Bulut Depolama

Dropbox‘ta bir hesap oluşturursunuz veya bilgisayarınızda Gmail hesabınıza bağlı Google Drive’ı kullanabilirsiniz. Henüz yapmadıysanız ve bir hesap oluşturursanız indirin ve yükleyin. Videoyu dropbox / Drive klasörüne kopyalayıp yapıştırın ve senkronize edin.

Ardından, telefonunuzdaki ilgili Dropbox uygulamasını açın ve az önce yüklediğiniz videoyu seçin. “Paylaş” adında bir seçenek olacak. Paylaş düğmesini tıkladığınızda, telefonunuzda hangi uygulamalara yüklediğinize göre. Instagram, Facebook, Twitter ve diğer seçenekleri göreceksiniz. Instagram seçeneğini seçin ve video’yu yükleyin.

 

İlginizi çekebilir:

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer internet

bitcoinBitcoin
$ 23,327.250.32%
ethereumEthereum
$ 1,664.280.35%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0001924.9%
En üste