Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Bahtiyar Duysak – Trump’ın Twitter hesabını devredışı bırakan adam

Bahtiyar Duysak

internet

Bahtiyar Duysak – Trump’ın Twitter hesabını devredışı bırakan adam

Bahtiyar Duysak – Trump’ın Twitter hesabını devredışı bırakan adam

Bahtiyar Duysak Trump’ın Twitter hesabını devre dışı bıraktı

Bahtiyar Duysak Başkan Donald Trump’ın Twitter hesabını 11 dakika devre dışı bıraktı.

Twitter, taciz etmeyi ve yanıltıcı bilginin ve yasadışı içeriğin yayılmasını sağlayan platform parçalarını nasıl kilitleyeceğini anlamaya çalıştıkça, hizmetin ve denetim kollarının mükemmelliğin ne kadar uzak olduğunu gösteren bir olay yaşadık.

Böyle bir an bu ayın başlarında, Başkan Donald Trump’ın çok aktif izlenen Twitter hesabı 11 dakika boyunca aniden devre dışı bırakıldığında gerçekleşti. Bu 11 dakikadan sorumlu olan adam evine Almanya’ya geri döndü ve TechCrunch ile o gün neler olduğunu konuşmaya karar verdi.

ABD Başkanı Donald Trump, Twitter’ı medyayla uğraşmak için etkili bir konuşma parçası olarak kullanabileceğini uzun zaman önce fark etti. Trump’un Twitter hesabı (36.5K tweet’ler ve sayım) bugün 43.5 milyon takipçiyle ve haftada birkaç yüz bin büyüyerek, bugün en popülerlerinden biri haline geldi. Ayrıca onun en basit şakalar hakaret rant ve tartışmalı retweets nedeniyle en meşhur biridir.

Twitter, daha fazla şeffaflık için hızla hesabın kapatılmasının kazara olduğunu açıkladı. Birkaç dakika sonra daha fazla bilgi geldi: Son iş gününde bir müteahhit sorumluydu.

Hikaye orada bitmiş olabilirdi, ama öyle olmadı.

Gazeteciler, şimdi olanları anlamaya çalışmak için şu an eski Twitter müteahhitini bulmaya çalışmaya başladılar. Kaza olsaydı, nasıl olabilirdi? Kasıtlı olsaydı, neden oldu?

Müteahhit arayanların arasında olduklarını ve bir dizi olayla Bahtiyar Duysak adını öğrenip Almanya’daki bir kasabada bizimle görüşmeyi kabul ettiler.

Türk kökenli Bahtiyar Duysak

Almanya’da doğup büyüyen Türk kökenli olan Duysak, çalışma ve çalışma vizesiyle ABD’de kalmasının son bölümünde sabit bir süre için müteahhit olarak çalışıyordu. Pro Unlimited ile Twitter’daki rolüne ek olarak, başka görevlendiricilerden biri olan Vaco, Google’daki ve YouTube’daki para kazanma koşullarına başka ödevler dahil etmişti.

Birçoğu Twitter’a neden Trump’ın hesabının Twitter koşullarını ihlal ettiği için kapatılmadığını merak etmişti (diğerleri, Kuzey Kore’yi nükleer şiddetle tehdit ettiği yönünde olduğu gerekçesiyle), diğerleri ise Twitter’un kendisine yönelik raporlama araçlarını kullanarak rapor vermelerini talep ediyordu Saldırgan tweetler.

Twitter’da Duysak, Güven ve Güvenlik bölümünün bir parçası olarak müşteri desteğine atandı. Bu takım, kullanıcılar başka birinin kimliğine bürünülen birinin rahatsız edici veya yasadışı olan tweetlerini içeren kötü davranışları bildirmesi durumunda uyarı alır. Ekip, başka adımların atılması gerekip gerekmediğini belirlemek için şikayetler üzerinde triyaj gerçekleştirir.

Bahtiyar Duysak, Yeni bir iş bulmasını ve hikayesinin onun katılımı olmadan nasıl gerçekleşeceğini düşünmek olmadığını söyllüyor.

“Sıradan bir hayata devam etmek istiyorum. Medyadan kaçmak istemiyorum. Komşularım ve arkadaşlarımla konuşmak istiyorum. Yüzlerce arkadaşı ve bir o kadar da çok resim silmek zorunda kaldım ki gazeteciler beni takip ediyorlardı. Ben sadece sıradan bir hayata devam etmek istiyorum. ”

Gazeteciler okuduğu üniversiteyle, iş yerindeki arkadaşları ve ailesiyle temasa geçti. Ailesi temastan kaçınmak için çeşitli sosyal hesapları kapattı.

İlginizi çekebilir: Apple Özür diledi!

“Herhangi bir suç yapmadım ya da kötülük yapmadım, ama kendimi Pablo Escobar gibi hissediyorum,” dedi ve “yavaş yavaş can sıkıcı oluyor” dedi.

Bahtiyar Duysak, bu günlerde yakında başka bir teknik işe girme olasılığının düşük olduğunu söylüyor. Muhtemelen, finans veya diğer ilgili alanlarla ilgileniyor olacak. “Ancak Twitter’ı ve Amerika’yı seviyorum” dedi.

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

1 Yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer internet

bitcoinBitcoin
$ 23,184.211.35%
ethereumEthereum
$ 1,650.132.04%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0001836.74%
En üste