Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Auslogics Disk Defrag indir – Disk birleştirme programı

Auslogics Disk Defrag

Araçlar

Auslogics Disk Defrag indir – Disk birleştirme programı

Auslogics Disk Defrag indir

Auslogics Disk Defrag, diskinizin parçalarını birleştirerek, bilgisayarınızın tüm disklerini otomatik olarak tanımlar.

Bilgisayarların zamanla yavaşladığını fark ettiniz mi? Bu performans kaybının nedenlerinden biri sabit disk parçalanmasıdır.

Bunun nedeni, eski bir dosya kaldırıldığında, kapladığı alanın belirsiz hale gelmesi, böylece diskte bir delik oluşturulmasıdır.

DownloadWindows  DownloadPortable

Windows 10 / 8 / 7 / Vista / XP

 

Bunu takiben, yeni kurulan programlar, bu deliklerin doldurulması için verilerin okunması hızına zarar verecek şekilde çeşitli parçalara ayrılır.

Auslogics Disk Defrag Ekran görüntüsü

Ekran görüntüsü

Bilgisayarınızda bir şey kaydettiğinizde, Windows bunu farklı şekilde ayırır. Böylece bu dosyaları diskin farklı köşelerine yerleştirebilirsiniz.

Bu şekilde, bu bilgilerin gerçek bir şekilde yeniden sıralanmasını sağlayabilen bir program gereklidir. Tüm verileri pratik olarak sıralı bir şekilde birleştirmek ve her şeyi daha organize bir hale getirmek.

Ayrıca yazılımın ana araçlarından yararlandığınız ana ekranda da bulunmaktadır. Herşeye HDD’nizin parça haritasının sol üst köşesinde bulunan ana sekme üzerinden erişilebilir. Auslogics Disk Defrag’ın sunduğu üç seçenek arasından seçim yapabilirsiniz:

  • Analyze: Burada, bilgisayarınızda kurulu olan HD’lerin tüm kümelerini tanımlamak için yeni bir analiz gerçekleştirir.
  • Defrag: Programın en basit seçeneği, burada bilgisayarınızın sabit diskleri içindeki dosyaların tahsisini yeniden düzenlemek için hızlı çalışır.
  • Degrag & Optimize: Bu araçta, HD’nin birleştirilmesinin yanı sıra, sistemin ana dosyalarını diskin daha hızlı bölgelerine, makinenizi daha da hızlı hale getirebilecek bir şekilde yeniden tahsis eder.
  • Quick Defrag: Son seçeneğinde, Auslogics Disk Defrag, tam sürümü kullanma zamanı olmayanlar için iyi çalışan hızlı, geçici bir çalışma yapmanızı sağlar.

 

Periyodik depolama

Periyodik olarak PC’yi birleştirmek gibi belirli görevleri asla hatırlayamayanlar için, örneğin Auslogics Disk Defrag çok yararlı araçlar getirir. Periyodik birleştirme planlamanızı sağlar. Frekansı ve istenen zamanı işaretleyiniz.

Yazılım ayrıca, Windows içerik menüsüne kısayol ekleme, bazı dosyaların analiz edilmesini önleme. SSD belleklerini analiz etme ve çalışma önceliğinizi ayarlama gibi diğer yararlı seçeneklere de sahiptir.

Auslogics Disk Defrag, sadece bilgisayarınızın sabit disklerinin birlestirilmesiyle çalismak üzere tasarlanmis bir programdir.

Yazılım iyi organize edilmiş bir arayüze sahiptir ve özellikle bu tip bir takımda biraz daha az deneyime sahip olanlar için kullanımı kolaydır.

 

İlginizi çekebilir:

 

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Araçlar

bitcoinBitcoin
$ 23,382.260.27%
ethereumEthereum
$ 1,669.840.91%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0001921.84%
En üste