Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Filovi — Türkiye’nin Arama Motoru

filovi arama motoru

internet

Filovi — Türkiye’nin Arama Motoru

Türkiye’nin Arama Motoru Filovi

Arama sonuçlarını Yapay zeka (ai) ile veren Filovi arama motoru, gizliliğe önem veren bir arama motorudur.

Google’a alternatif arama motoru olan filovi, kişisel bilgileri hiçbir şekilde paylaşmayan son derece güvenli ve kullanıcı dostu olmasıyla, diğer arama motorları arasında öne çıkmaktadır.

filovi

Filovi arama motorunun farkı nedir?

Filovinin diğer arama motorlarından farkı, en güvenli sonuçları elde etmenizdir. Çoğu arama motoru içeriği şüpheli bilgileri dahi verebiliyor. Ancak alt yapısı yapay zeka olan filovi arama motoru, çeyrek saniyede güvenlik kontrolü yaparak sonuçları güvenli olarak verir. Diğer bir özelliği, çıkan sonuçlarda tıkladığınız web sitesine size ait bilgileri göndermez. Peki diğerleri gönderiyor mu?

Evet, diğer arama motorları gizlilik açısından pek iyi sayılmaz. Bunun sebebi, diğer arama motorlarında arama sızıntısı olmasıdır.

 

Arama sızıntısı nedir?

Teknik olarak arama sızıntısı, yaptığınız aramanın çıkan sonuçlarında tıkladığınız her siteye kişisel verilerinizin gönderilmesi demektir. Bu IP adresi dahil, konum bilgisi, tarayıcı bilgisi, işletim sistemi bilgisi vs. Gibi bilgiler servis edilir..

Bunda korkulacak birşey varmı? Gizliliğe dikkat etmiyorsanız, korkulacak hiçbir şey yok. Verilerin 3. Şahıslarla paylaşıldığı, satıldığı günümüz dünyasında, gizli kalmak gerçekten çok önemli.. Diğer arama motorlarında gizlilik ihlali şu şekilde sonuçlanıyor: Öncelikle yapılan her arama reklam önerilerinde kullanılmak için kayıt altında tutulur. Daha sonra yapılan her aramaların bir listesi oluşturulur. Yapılan her aramanın bir anahtar kelimesi belirlenir, daha sonra bu anahtar kelimeler ayrı ayrı fiyatlandırılarak reklam verenler için satılır.

Yani arama motorları, kazançlarının büyük bir kısmını kullanıcı üzerinden kazanır. Peki filovide böyle birşey varmı? Filovi arama motoru hiçbir şekilde bilgileri toplamıyor ve paylaşmıyor. Çünkü filovi arama motorunda arama sızıntısı yok.

 

Filovinin diğer özellikleri

Filovi arama motorunda aramanızı ve ekran görünümünüzü özelleştirebilirsiniz.

Görünüm

karanlık mod

Bununla birlikte aramanızı daha da özelleştirebilirsiniz.

arama

Filovi arama motorunda güvenli arama varsayılan olarak normal konumdadır. Dilerseniz bunu sıkı arama olarak değiltirebilir veya kapalı konuma getirebilirsiniz. Dil desteğini Türkçe, İngilizce, Almanca ve Fransızca olarak değiştire bilirsiniz. Filovi Türkiye merkezli bir arama motorudur, diğerleri gibi Google veya Yandex’ten veri çekmemekte dir.

 

Hazır Cevaplar

Filovide bir takım hazır cevapları diğer sitelere girmeden bulabilirsiniz. Yerleşik hazır cevaplardan bazıları:

Filovi arama motorunda kronometre yazdığınızda sonuç kullanıma hazır olarak çıkar.

kronometre

İp adresinizi bulmak hiç bu kadar kolay olmamıştır! Arama motorunun yerleşik bir diğer hazır cevabı ip yazdığınızda bilgisayar veya mobil cihazınızın ip adresini hemen öğrenirsiniz.

ip adresi

Diğer bir hazır cevap, QR Code üretilmesi. Arama bölümüne qr açıklama yazdığınızda istediğiniz qr code anında oluşturulur.

qr code

Diğer hazır cevaplar:

  1. tarih
  2. zaman
  3. md5 (örnek: md5 adım)
  4. lorem ipsum
  5. yazı tura (bozuk para aramaya son :))
Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

1 Yorum

1 Yorum

  1. Tarık

    2 Ocak 2020 de 00:47

    Alternatif arama motorlarının çoğalması iyi birşey

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Diğer internet

Reklâm
En üste