Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Apple Pay Cash, ABD’deki iPhone kullanıcılarına sunulmaya başlandı

Apple Pay Cash

Mobil

Apple Pay Cash, ABD’deki iPhone kullanıcılarına sunulmaya başlandı

Apple Pay Cash, ABD’deki iPhone kullanıcılarına sunulmaya başlandı

Apple Pay Cash

Apple Pay Cash, nihayet iMessage üzerinden doğrudan diğer iOS kullanıcılarına ödemelerini gönderebilen ABD’deki kullanıcılara sunulmaya başlandı.

Güncelleme, özelliklerin henüz yayınlanmamış bir sürümüyle iki gün önce başlatılan iOS 11.2’yi indirenlere parça parça geliyor.

Apple Pay Cash, Haziran ayında WWDC’de ilan edildi. Bununla birlikte, şirket, bu özelliğin “bu sonbaharda iOS 11 ve watchOS 4 için bir güncelleme ile gelecek”. iOS 11’in Eylül ayı lansmanından önce eklendi ve 11.2’nin yanında başlatmayı planladığı halde. Bu hafta sonu işletim sisteminin erkenden gelmesi, görünüşte bazı iPhone’ların rasgele olarak yeniden başlatılmasına neden olan bir sorunu çözmek için yazılımı canlı yayınlamaya çalıştı.

Yeni özellik, Venmo PayPal ve Square Cash gibi mobil ödeme uygulamalarını, bir mesaj veya Siri’yi kullanarak arkadaşlarınıza ve ailenize aktarmaya izin veren tescilli bir satın alma işlemidir. Gönderilen para, bir kullanıcının Apple Cüzdanına bağlı kredi veya bankamatik kartından çekilir. Diğer taraftan alındığında, Apple Cüzdan’da saklanan bir sanal hediye kartı olan bir Apple Pay Cash kartı türü olarak gösterilir.

Bu para daha sonra bankaya transfer edilebilir veya Apple Pay’ı kabul eden her yerde harcanabilecek bir hediye kartı olarak cihazda tutulabilir. Bu işlevselliği doğrudan bir üçüncü taraf uygulamasıyla karıştırmak yerine doğrudan iMessage’a getiren ek bir kolaylıktır. Ancak Apple için Apple Pay’ı yüklemeye ve kullanıcıları iMessage ekosisteminde tutmaya gönülsüz olan kullanıcılar için iyi bir yol.

Özellik, burada Birleşik Devletler’de hala parçalara ayrılıyor gibi görünüyor. Uluslararası genişleme için henüz belli bir zaman dilimi yoktur.

Apple Pay Cash ile iOS 11.2 sürümü piyasada

Apple, gece yarısı bir iOS güncellemesi yayınladı. iOS 11.2’yi Apple Pay Cash kullanarak güncelleme yapabilirsiniz.

Ancak özellik henüz canlı değil. Şirketin yine de etkinleştirmek için kendi sunucularında bir geçiş yapması gerekiyor.

Yeni gelen güncelleme ayrıca daha hızlı 7.5W Qi kablosuz şarj için destek sağlıyor. Bir iPhone 8 veya bir iPhone X‘in yanı sıra 7.5 W veya daha fazlasını destekleyen bir kablosuz şarj cihazınız varsa. Telefonunuz şimdi Apple’ın ilk 5 W’a sınırlı kablosuz şarjızı daha hızlı şarj edebilir hale getirecektir.

Bazı kullanıcıların otomatik düzeltme özelliğiyle ilgili bazı sorunları vardı. Varsayılan iOS klavyesi belirgin bir nedenden ötürü ‘it’ kelimesini ‘I.T’ olarak değiştirecektir. Yeni güncellemeyle iOS 11.2 de bunu düzeltmektedir.

IOS 11’de, Kontrol Merkezi’ndeki Kablosuz veya Bluetooth simgelerine dokunursanız. iOS Kablosuz veya Bluetooth’u devre dışı bırakmaz. Bunun yerine, telefonunuz ertesi gün 05: 00’a kadar Wi-Fi şebekelerinden ve Bluetooth aksesuarlarından ayrılır. (veya cihazınızı yeniden başlatırsanız yada Wi-Fi için yeni bir yerden bağlanırsanız).

Soluk simgeler

Apple, bu özellikleri devre dışı bırakmaz. Böylece Apple Watch veya Apple Kalem’inizi bağlayabilir, Personal Hotspot’u başka bir cihazdan etkinleştirebilir ve daha doğru konum özellikleri için Wi-Fi kullanabilirsiniz. IOS 11.2 ile simgeler artık soluk soluyor. Şimdi, Wi-Fi ve Bluetooth’un hala çalıştığını belirtmek için beyaz simgeler göreceksiniz, yalnızca herhangi bir ağa veya aksesuara bağlı değilsiniz.Diğer haberlerde, iOS 11.2 Kontrol Merkezi ve daha iyi Kablosuz ve Bluetooth göstergeleri bulmanıza yardımcı olmak için birkaç yenilenen emoji , yeni duvar kağıtları, kilit ekranının sağ üst köşesindeki yeni bir gösterge getiriyor.

Cuma gecesi iOS 11.2’yi güncelleştirmek için serbest bırakmak biraz garip. Ancak bazı iPhone’lar bir zaman arızası nedeniyle kendilerini yeniden başlatmaya devam etmiş olabilirler. Cihazınızın saati 2 Aralık 2013’te 12:15’i geçtikten sonra, yerel bildirimler içeren uygulamalar telefonunuzu çökertir. (örneğin egzersiz veya meditasyon uygulamaları).

Apple, bu hatayı düzeltmek için iOS 11.2’yi çalıştırmış olabilir. Önümüzdeki hafta macOS, tvOS ve watchOS güncellemelerini bekleyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Qualcomm iPhone X’i yasaklamaya çalışıyor

Bu tuhaf saat çakışmasıyla karşılaşmadan bir dakika sonra telefonunuzu güncellemelisiniz. Ayarlar uygulamasına gidin, ardından Genel’e, ardından Yazılım Güncelleme’ye basın.

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

1 Yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Mobil

bitcoinBitcoin
$ 26,674.151.47%
ethereumEthereum
$ 1,854.171.06%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0001019.75%
En üste