Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Apple Haritalar, 30’dan fazla havaalanı için dahili haritaya kavuştu

Apple Haritalar

iPhone

Apple Haritalar, 30’dan fazla havaalanı için dahili haritaya kavuştu

Apple Haritalar, 30’dan fazla havaalanı için dahili haritaya kavuştu

Apple Haritalar havaalanı dahili haritaya kavuştu

Apple Haritalar, Bu sabah itibariyle dünyadaki 30 havalimanının kapalı yerleşim planlarını içerecek şekilde genişletildi.

Şirket şu ana kadar şimdiye kadar Amerikan şehirlerini ekledi ve bitişiğindeki ABD’deki büyük şehirlerin çoğunu kapsıyor. Hong Kong International, Amsterdam, Cenevre’de ikisi Londra ve Berlin’de olmak üzere bazı önemli uluslararası havaalanları da var.

Bu büyük bir gelişme, Her yer, havayollarıyla ve havalimanlarıyla ve kendisi ile ilgili araştırmacılarla yakın işbirliği gerektirir. İnsanlar, Apple’ın ve Google’ın bölge için kullandıkları sokak haritalama araçları için insanın stand-by özelliğini veri toplayan bir şekilde kaydediyor.

 

İçine Bakın!

Listeye bir havaalanı dahil edilirse, şimdi haritada “İçine Bakın” sözcüklerini kullanacaktır. Bu dokunarak terminalin içindeki kuş bakışı görünüm düzeni açılır. Veri toplamak için insan araştırmacılarına gönderme yapmasına rağmen bu standart harita çizelgesi görüntüsü, burada Uydu veya Sokak Görünümü gibi bir şey yok. Çoğu havaalanı terminalinin gerçekten ilk başta bakılması gereken çok şey yoktur.

Izgara görünümü, check-ins, bagaj ve havaalanı salonları gibi eşyaları dolduran birkaç önemli varış noktası ile her kapıyı sarı renkte vurgular. Buradan aşağıya iniş, restoranlar, tuvaletler ve benzeri diğer noktaları daha ayrıntılı olarak gösteriyor.

Örneğin bir restorana hafifçe dokunduğunuzda, havalimanının dışındakiler gibi bir sekme elde edersiniz. Terminal adı ve kat numarası, telefon numarası, saat ve Yelp gibi üçüncü taraf inceleme platformundan çıkardığı incelemeleri sunar.

Sağ üst köşedeki sayıya dokunmak terminal seviyeleri arasında geçiş yapar. Bu esnada iki parmağınızla hızlıca dolaşmak, derinlik katarak alanın 3D görünümü sunuyor. Arazinin bu yatay alanı, terminalin etrafında gezinirken kullanıcıya daha iyi bir yer hissi kazandırmak için, ayrı havalimanlarında Apple’a verilen CAD dosyaları kullanılarak toplandı.

Apple terminal genelinde Wi-Fi noktaları kullanarak bunu gerçekleştirir. Bu üçgenleştirme, birçok gezginin hâlâ erişim için ücret alan havaalanı sayısı verildiğinden kuşkulanıyorsam Wi-Fi konumunda olsanız da, eşit derecede doğru.

Bir uçuşun doğrudan hangi harita uygulamasından ayrıldığını görebilmek, son derece yararlı olabilir. Bu bilgilerin ne zaman geldiğine dair hiçbir haber yok, sonuç olarak veri katmanı eklemek için oldukça beceriksiz bir ilave akışı var.

Uygulamaya eklenen havaalanlarının tam listesini Apple’ın sitesinde bulabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir: 

 

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

1 Yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Diğer iPhone

Reklâm
En üste