Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Android telefonlar 3B sensörleri ile Apple’ın liderliğini takip edecek

android telefonlar

Mobil

Android telefonlar 3B sensörleri ile Apple’ın liderliğini takip edecek

Android telefonlar 3B sensörleri ile Apple’ın liderliğini takip edecek

Android telefonlar

Android telefonlar 3B sensörleri ile Apple’ın liderliğini takip edecek.

Yakın bir zamanda Android telefonlar Apple da olduğu gibi yüz tanıma sistemine geçiş yapacak. IPhone X, Apple’ın parmak izi sensörlerinden gelişmiş 3B yüz tanıma sensörlerine geçtiğini. Ve Asya’da oluşturulan yeni bir rapora güvenilmesi durumunda, Android üreticileri 2018’in açacağı yeni yol izleyecekler.

DigiTimes’da yayınlanan bir raporda. “Huawei, Oppo ve Xiaomi‘nin, Face ID’yi” o kadar doğru hale getiren (ve bu Snapchat lenslerini o kadar gerçekçi hale getiren.) Gelişmiş yüz tarama kameralarının kendi 3D algılama teknolojileri üzerinde çalıştıkları belirtiliyor.

Hazırlanan Makale, endüstri kaynaklarını gerekçe göstererek. Gerekli teknolojiyi üreten tedarikçilerden gelecek siparişlerin düzenli bir şekilde akışı sağlandığını ve bu sayede, önümüz deki yıl birçok Android amiral gemisinde gerçekleşecek ileriye yönelik yüz taramayı görmeyi bekleyebilirsiniz.

Yüzün şifreniz

android telefonlar

İris taraması ve yüz kilidi bir kaç yıldır telefonlarda mevcut olsa da. TrueDepth ön kamera iPhone X’e uyuyor ve bu da doğruluk ve hassaslık açısından bir adım daha atıyor. Apple’a göre, rastgele bir yüzün yüz milyon şansı var. Yüz Kimliği’ni yenerek (Touch ID ve parmak izleri için 50.000’de birle karşılaştırıldığında).

Artık Android üreticileri aynı teknolojiyi kendi telefonlarına kurmak için istekli görünüyorlar. Samsung, gelecek yıl nedeniyle önümüzdeki yıl Galaxy S9’un ön kamerasına 3D sensör takmayı planladığına dair söylentiler duyduk.

Qualcomm’un kendi geliştirdiği gelişmiş sensörler üzerinde yeni bir akıllı telefon için 2018’in kendilerine şans getireceklerine inanıyorlar. Yüz kilidi açma teknolojisi Android telefonlar da olması bunun Apple’ın izinden gittiğinin bir  örneğidir. Belkide Apple da olduğu gibi Android telefonlar da Siri benzeri yapay zeka ürünü bir Program görebiliriz.

Tüm bunlara baktığımızda Apple’ın akıllı telefon liderliğini sürdüreceğini ve yeni teknolojilerde iPhone eşleştirmelerini 2018 de göreceğiz. Örnek vermek gerekirse, yeni teknolojik ürünler, Wi-fi ve bluetooth ile çalışan asma kilitler.. Evet yanlış durmadınız, Hırsız önlemi için geliştirilen ve Wi-fi ve bluetooth bağlantısı ile çalışan bu asma kilit sadece Apple ürünü olan iPhone ile çalışıyor.

Bunlara ek olarak yine 2018 de yapay zeka ürünü bir çok ev teknoloji ürünü Apple üretimiyle çıkacağı yine söylentiler arasında. Unutmayalım ki, iPhone 8 bir söylenti üzerine alel acele çıktı.. Yeni iPhone ise yolda.

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

1 Yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Diğer Mobil

Reklâm
En üste