Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Google Android Pay ile ilgili bilmeniz gereken her şey

Android Pay

Android

Google Android Pay ile ilgili bilmeniz gereken her şey

Google Android Pay ile ilgili bilmeniz gereken her şey

Android Pay Nedir?

Android Pay, daha fazla banka ve hizmet desteği ile genişlemeye devam ediyor.

Android Pay ile cüzdanını geride bırakabilir. Bir Android akıllı telefonla ilgili uygulamaya sahip olan herkes, iletişim veya NFC ile uyumlu bir satış noktası terminaline basit bir dokunuşla ürünler ve hizmetler için ödeme yapabilir. Android Payda, onu destekleyen yerler ve bankalar da dahil olmak üzere bilmeniz gereken her şey var.

Uluslararası yayın

Android Pay, Mayıs 2016’da İngiltere’de piyasaya çıktığında dünya genelinde ilk kez kullanıma sunuldu. Ve hizmet o zamandan beri yavaş yavaş genişledi. Şu anda Japonya, İrlanda, Singapur, Avustralya, Yeni Zelanda, Hong Kong ve Polonya’da bulunmaktadır.
Google şirketi I / O 2017’de Kanada, Rusya, İspanya ve Tayvan’dan başlamak üzere bu yılın sonuna kadar daha fazla ülkeyi kapsayacağını açıkladı.

Android Pay’ı destekleyen ülkeler listesi sürekli olarak artıyor ve daha fazla ülke katılmaya devam ediyor. Bölgenizin en yeni ortaklarıyla güncel kalmak ve yeni haberler için Google’ın Alışveriş ve Ödemeler blogunu yakından takip etmenizi öneririz.

Ayrıca, bölgenizdeki desteklenen bankaların, kartların ve hizmetlerin en güncel listesini öğrenmek için Android Pay destek sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

2017 yılının ortalarında, uluslararası para transferi hizmeti WorldRemit, Android Pay’ı kullanan ilk servis haline geldi. WorldRemit 125 ülkede çalışıyor ve Android Pay entegrasyonu ile kullanıcılar, dünyadaki arkadaşlarınız ve ailenizle iletişim kurarken aktarımı tamamlayabilir. Reuters , şirketin döviz kurlarında küçük bir değişiklik yapmasının yanı sıra işlem ücretlerinin her bir işlem için yüzde 5’in altında olduğunu belirtti.

Londra merkezli TransferWise , Android Payla çalışıyor. TransferWise dünya çapında 50’den fazla ülkede çalışıyor ve 27 farklı para biriminde para tutmanıza ve yönetmenize izin veriyor.

Kanada

Android Pay, 31 Mayıs’ta Kanada’da resmen başlatıldı, ancak American Express ilk yayınlanmada yoktu. Artık durum böyle değil. Google’ın Hizmetine eklendi ve Visa, Mastercard ve Interac’a katıldı. TD ve Royal Bank hala eksik olsa da, bankalar açısından Scotiabank, Desjardins ve Bank of Montreal de bulunuyor.

Google sitesinde kurumların tam listesini inceleyebilirsiniz.

Tayvan

Android Pay, bu yılın haziran ayında Tayvan’da resmi olarak piyasaya çıktı ve ülkedeki ilk Google ortakları Chinatrust Bank, First Bank, Visa ve Mastercard’tı. Arama devi Google daha fazlasının yolda olduğunu söylüyor.

Android Pay’yı destekleyen perakendeciler arasında Carrefour, A-Mart, RT-Mart, Pxmart, Taipei 101, Pacific Sogo Mağazası, Starbucks ve Watsons bulunmaktadır.

İngiltere

Google’ın İngiltere’deki ilk finansal ortakları İskoçya Bankası, First Direct, Halifax, HSBC, Lloyds Bank, Nationwide, MBNA ve M & S Bank’dı.  Arama devi yakın zamanda, Santander , RBS, Ulster Bank,  NatWest , Clydesdale Bank ve Yorkshire Bank’ı listeye ekledi. İşbirliği yapan bankalardan alınan MasterCard, Visa ve kredi kartları işe yarıyor, ancak yalnızca seçtiğiniz TSB hesapları bunu kullanabiliyor.

Barclays, Apple Pay’ı destekliyor, ancak Android Pay’ı desteklemiyor; ikinci en büyük İngiliz bankası Contactless Mobile adlı kendi NFC ödemeleri hizmetini başlattı .

İngiltere’de Android Pay’ı destekleyen bankaların tam listesini görmek için bu listeyi kontrol edebilirsiniz.Android ödemelerini kabul eden İngiltere perakendecileri arasında Costa Coffee ve Starbucks, Bot, Waitrose, Aldi, Superdrug ve KFC bulunmaktadır. Deliveroo, Fancy, Kickstarter, Zara, Takeaway.com ve Hotel Tonight gibi çeşitli alışveriş uygulamaları bir ödeme seçeneği olarak Android Pay’ı sunuyor. Artı, Apple Pay gibi Londra’nın biletleme sistemi için nakliye tamamen desteklenmektedir.

İngiltere’nin temassız 30£’lik ödeme kısıtlaması yerinde olmaya devam ediyor, ancak bazı durumlarda bir parmak izi veya PIN kodu kullanarak işlemleri yetkilendirmeniz şartıyla 100 £’ne kadar harcama yapabilirsiniz.

Rusya

Google I / O’dan önce, Android Pay’ın Rus lansmanıyla ilgili olarak dört banka seçildi: Sberbank, Alfa, Raiffeisen ve Tinkoff. Bu bankalar hizmete ilk giren ilk bankalardı. Ancak kurum sayısı o zamandan beri genişledi. Tam liste için Google’ın Android Pay blog‘u takip edin.

Belçika

Android Pay Belçika’da. Şirket, bir blog yazısında piyasaya çıktığını açıkladı. Ve hizmetin 85.000 banka içinde kullanılabileceğini vurguladı. Hem MasterCard hem de Visa ile çalışıyor ve altı ana bankayı (BNP, Fintro, Merhaba Bank, KBC, KBC Brüksel ve CBC’yi) desteklemektedir.

Japonya

Temassız ve mobil ödemeler zaten Japonya’da yaygın olarak kullanılmaktadır. 12 Aralık 2016’da Android Pay, alışveriş yapanların en son tercihi haline geldi. Başlangıçta lokal bankalardan ziyade 470.000’den fazla yerde kabul edilen bir eMoney Edy’nin lakabıyla Edy’yi piyasaya sürdü. Ve 2017’de Google, bazı müşteriler için Visa ve Mastercard seçeneklerini tanıttı.

Hizmet, ön ödemeli kart hizmeti Nanaco ile de çalışıyor.

İrlanda

6 Aralık 2016’da Android Pay, İrlanda’da “İrlanda’da kontaksız ödemeleri kabul eden binlerce perakende yeri” ile uyumlu hale geldi. McDonald’tan Tesco süpermarketine, Eason’a perakende kitaplık yapmak için bol miktarda kullanabileceğiniz yerler var.

İşte Android Pay’ın İrlanda’da kabul edildiği yerlerin bir listesi.

Yeni Zelanda

Kasım 2016’da Yeni Zelanda, Android Pay’a erişim sağladı ve The Warehouse, Domino’s, McDonald’s gibi bir çok yaygın lokasyonda mevcut. BNZ Flexi Borç, Advantage Classic, Advantage Platinum ve Advantage Business Visa kartlarını destekliyor. Ayrıca BNZ Visa Classic, Platinum ve Lite kartları geçiyor.

Polonya

Polonya , Kasım 2016’da Android Pay aldı ve Google, Costa Coffee, Carrefour ve Rossman gibi 400.000’den fazla perakende yerinde mevcut olduğunu söylüyor. Mastercard veya Visa borç veya kredi kartlarınızı aşağıdaki Polonyalı bankalardan ekleyebilirsiniz. Alior Bank, Banka Zachodni WBK, mBank, Nest Bankası, Orange Finanse, BGZ BNO, Sodexo, Getin ve T-Mobile Bankacılık Hizmetleri. Ödeme hizmeti ayrıca Allegro, Pyszne.pl , iTaxi.pl ve Uber gibi çeşitli uygulamalar için de mevcuttur.

Hong Kong

Ekim 2016’da Android Pay, ilgili blog yazısı ile “Hong Kong’da, 7-Eleven, Circle K, Fortress gibi mağazalar da dahil olmak üzere temassız ödemelerin kabul edildiği 5000’in üzerinde yerinde” kabul edilerek Hong Kong’da başlatıldı. Mannings, Maxim’s Cakes, MX, McDonald’s, Pasifik Kahve, ParknShop, SmarTone, Watsons, Wellcome ve daha fazlası.”

Ayrıca Android Pay, Boutir Collect , Deliveroo Kaligo , Klook ve  Snaptee  gibi çeşitli uygulamalarda da çalışıyor.

Hang Seng Bankası, DBS Bankası, Dah Sing Bank, Doğu Asya Bankası, Standard Chartered Bank ve benzeri Hong Kong’daki desteklenen tüm bankaları görmek için burayı kontrol edebilirsiniz.

Avustralya

Avustralya, Google destekli bankaların sayısını desteklediğini iddia ediyor. ANZ, Beyond Bank ve Macquarie de dahil olmak üzere 25’den fazla banka. Maalesef, Android Pay uyumluluğu ile Avustralya’daki ilk dört bankadan biri olan ANZ de mevcut değil.

Desteklenen Avustralya bankalarının listesini görmek için burayı kontrol edin.

Kogan.com

Singapur

Haziran 2016’nın sonlarında Singapur, Android Pay alan üçüncü ülke oldu. Hizmet, DBS Bank, Standard Chartered Bank, OCBC Bank, POSB Bank ve UOB gibi ülkenin en büyük kurumlarından MasterCard ve Visa kartlarıyla uyumludur.

Singapur’da Desteklenen bankaların tam listesini buradan kontrol edebilirsiniz.

PayPal, Android Pay’ya katılıyor

Android Pay, kredi kartı veya bankamatik kartlarınız için yerini alıyor. Ancak PayPal hesabınız ne durumda?
24 Mayıs’dan itibaren mobil işletim sisteminin 4.4 veya daha yeni sürümünü çalıştıran AndroidPay kullanıcıları, PayPal’ı profillerine bağlama olanağına kavuştu. Daha önce, web tabanlı ödeme platformunu mağaza içi satın alımlar için kullanmanın tek yolu, bir PayPal bankamatik kartıyla ya da kullanıcı olarak birkaç uyumlu terminalden birine telefon numaranızı ve PIN kodunuzu girerek uygulamanın tek yoluydu.

Android cihazınızdan PayPal ile ödeme yapmayı başlamak için sağ alt taraftaki bir kart eklemek için kart ekle butonuna dokunun ve ardından “Başka ödeme yöntemleri ekleyin” i seçin. PayPal, hesabınıza para yatırmamızı isteyecektir.

AndroidPay, işlemler için şu anda yalnızca PayPal bakiyenizden çekiyor, sonuçta, PayPal hesabınıza kaydettiğiniz tüm kartlar da desteklenecek.

PayPal şuan Türkiye’de lisans konusundan dolayı hizmet vermiyor, Ancak yurtdışında yaşayan kişiler için AndroidPay güzel bir uygulama. Umarız yakında Türkiye’de faaliyete geçer.

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Diğer Android

Reklâm
En üste