Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Google Yeni Android Oreo’yu Çıkarıyor

Android

Google Yeni Android Oreo’yu Çıkarıyor

Google Yeni Android Oreo’yu Çıkarıyor

Google Yeni Android Oreo

Android Oreo Android işletim sistemini her yıl daha da geliştiren Google akıllı telefon sektöründe Dünya devi olma konumunda.

Öyle ki Google tarafından yeni tanıtılan Android 8.0 yani Andrid Oreo ile Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcıya ulaşan Android işletim sistemli akıllı telefonlarda devrim niteliğinde bir gelişmeye imza attı. Firma piyasaya sunduğu yeni işletim sistemi Android Oreo’yla akıllı telefon sahiplerine birçok kolaylık ve ek özelliğe kavuşma imkanı tanıyor.

Hatırlarsanız Android Nougat işletim sistemi Android piyasasına oldukça büyük değişiklikler getirmişti. Android Oreo onun kadar büyük bir yenilik olmasa da Android Nougat’ın daha üst versiyonu şeklinde tanımlanabilir. Ancak yine de pratiklik ve enerji tasarrufu yönünden de büyük avantajlar sağlayacağı kesin.

Android Oreo

Android Oreo

 

Android Oreo Güncellemesini Alacak Telefon ve Tabletler

Android Oreo

Android Oreo Samsung’un 2017 model bütün Galaxy marka kıllı telefonlarında, Google Pixel, Pixel XL, Pixel C, Nexus 6P, Nexus 5X, Xperia X, Xperia XZ, Xperia XA1, HTC U11, Nokia 3, Nokia 5, Nokia 6, Nokia 8, OnePlus 3, OnePlus 3T ve OnePlus 5’de sorunsuz bir şekilde kullanılabilecek.

Android Oreo’nun Muhteşem Özellikleri

Arka Plan Kısaltmaları İle Batarya Ömrünüz Daha Uzun

Pil ömrünün azalmasındaki en büyük etken kullandığımız uygulamaları kapatsak bile arka planda çalışıyor olmasıdır. Üstelik bu cihaz performansını da olumsuz yönde etkiler. Android Oreo’nun sahip olduğu bu özellik ile arka planda açık kalan gereksiz uygulamalar azaltılıyor ve görünmeyen uygulama servisleri kısıtlanıyor.

Yeni Emojilerle Daha Renkli

Klasik emoji klavyesinin yerine çizgi film karakterlerine benzer daha renkli ve hoş emojiler sizleri bekliyor.

Resim İçinde Resim Özelliği

Artık bir uygulamayı kullanırken ikinci bir uygulamaya da ihtiyacınız olursa birinden vazgeçmek zorunda değilsiniz. Android Oreo ile iki uygulamayı aynı anda kullanabilme imkanına sahip olacaksınız.

Uygulama Kısa Yolları İle Kolay Kullanım

Google yeni işletim sistemiyle birlikte Android Nougat ile dokunmatik olarak açılabilen uygulama kısa yollarının daha gelişmiş bir versiyonunu Android kullanıcılarıyla buluşturuyor.

Güncellenmiş Ayarlar Menüsü

Yeni menü tasarımında cihazın sol bölümünden sağa doğru kaydırarak hızlı bir şekilde ayarlar menüsüne geçmek mümkün olacak. Ayarlar menüsünün içeriği de değişeceği için bu tasarım ilk başlarda yabancı gelebilir.

Gelen Bildirimleri Geciktirme ve Filtreleme Özelliği

Bu özellik ile gelen bildirimleriniz genel mesajlar, uyarılar, depolama alanıyla ilgili bilgi, ekran görüntüleri, internet ya da diğer gruplar şeklinde ayrılacak. Ayrıca kullanıcılar gelen bildirimlerini daha ileri tarihe erteleyebilecekleri gibi istedikleri kategoriyi seçerek sadece o bölümden bildirim alma imkanına da sahip olacaklar.

Akıllı Metin Seçimi

Android Oreo’nun sunduğu bu yenilik ile metinleri kopyalayıp yapıştırma dönemi sona ereceğe benziyor. Bu özellikle birlikte yer seçtiğinizde haritalar uygulamanız, mail seçtiğinizde e-mail ve telefon numarası seçtiğinizde de otomatik olarak arama uygulamanız aktif olacak.

Bluetooth Üzerinden Yüksek Kalitede Hi-Fi Ses

Google kablosuz olarak ses akış kalitesini daha da üste seviyeye çıkaracak. Bunun için Sony ile birlikte hareket eden Google Sony’nin Android Oreo için geliştirdiği LDAC uygulaması ile kablosuz olarak üstün ses performansı sağlıyor.

Kilit Ekranı Üzerinde Özelleştirilmiş Kısa Yollar

Bu özellikle ile menü altına kendi istediğiniz şekilde gizli kısa yollar yerleştirebilir ve tek bir dokunma hareketinizle kamerayı açabilir, müzik dinleyebilir ya da telefonunuzun diğer özelliklerini kullanabilirsiniz.

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

3 Yorumlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Android

bitcoinBitcoin
$ 23,133.201.22%
ethereumEthereum
$ 1,645.482.02%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0001827.72%
En üste